Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Innowacja w parze z edukacją

2013-03-20 13:40:25 (ost. akt: 2013-03-20 14:28:45)
W sumie z projektu korzysta 220 uczniów

W sumie z projektu korzysta 220 uczniów

Autor zdjęcia: Arch. organizatora

Od września ubiegłego roku uczniowie z 6 szkół podstawowych i 2 gimnazjów z gminy Nowe Miasto Lubawskie uczestniczą w projekcie "Akademia Innowacji i Edukacji", współfinansowanym ze środków unijnych.

Projekt skierowany jest do 220-osobowej grupy uczniów z klas IV – VI szkół podstawowych oraz klas I-III gimnazjum. Jego celem jest wyrównanie szans edukacyjnych dzięki udziałowi w dodatkowych zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych, specjalistycznych oraz kołach zainteresowań.

Organizacja dodatkowych zajęć z wykorzystaniem innowacyjnych form nauczania przyczyni się do rozwoju zainteresowań oraz talentów uczniów. Działają koła informatyczne, dziennikarskie, nauk ścisłych, przyrodnicze i języków obcych. Odbywają się również zajęcia dydaktyczno- wyrównawcze z matematyki, j. polskiego, j. angielskiego, biologii, geografii, chemii oraz fizyki. Nie zabrakło zajęć specjalistycznych z doradcą zawodowym, logopedą, pedagogiem, psychologiem i socjoterapeutą.

Dodatkowe zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów i ich rodziców.

W ramach projektu stworzona została platforma e-larningowa, dzięki której uczniowie mogą pracować samodzielnie w domu, a nauczyciele i rodzice na bieżąco monitorować ich postępy edukacyjne.

W ramach projektu zakupiono pomoce dydaktyczne potrzebne do prowadzenia zajęć, m.in. słowniki, programy multimedialne, gry edukacyjne, mikroskopy i teleskopy. Kupiony został również sprzęt elektroniczny, taki jak laptopy, drukarki, tablice interaktywne, projektory, który doposażył szkoły objęte projektem.

Dotacja przyznana z Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie wynosi ponad 620 tys. zł. Przy realizacji projektu zatrudnionych jest 47 osób, w tym 43 specjalistów prowadzących zajęcia z uczniami.

Projekt koordynuje Maria Burzyńska, A nadzór merytoryczny nad realizacją pełni Krystyna
Danielewska, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty w Mszanowie.

Agnieszka Gołembiewska, specjalista ds. promocji i monitoringu/kajoo
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages