Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Bądź EKO (nie tylko) na wiosnę!

2013-03-23 10:00:00 (ost. akt: 2013-03-22 15:11:01)
Wiosenne zabawy w Bratianie

Wiosenne zabawy w Bratianie

Autor zdjęcia: Dorota Lipska

We wtorek, 19 marca w Zespole Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie uczniowie jak co roku witali wiosnę.

W poprzednich latach witaliśmy wiosnę i na sportowo, i na wesoło, i historycznie razem z Działyńskimi. We wtorek witaliśmy wiosnę ekologicznie pod hasłem: „Bądźmy  EKO na wiosnę!!!”

Każdy członek naszej społeczności szkolnej wie, że przyroda i ekologia towarzyszą naszym działaniom na co dzień. Czego dowodem jest już dwukrotne zdobycie międzynarodowego  certyfikatu Zielonej Flagi. Jesteśmy z niego bardzo dumni.

W tym roku również stanęliśmy w progi wraz z tysiącem innych placówek zaangażowanych w aktywność na rzecz swojego lokalnego środowiska i mamy nadzieję, że otrzymamy kolejny międzynarodowy eko-certyfikat.

Ekologiczne powitanie wiosny połączyliśmy z rozpoczęciem kampanii ekologiczno- edukacyjnej pod hasłem „Każdy człowiek wie, co zrobić z ZSEE”. Prowadzące uroczystość uczennice przedstawiły wszystkim zebranym prezentację multimedialną, z której  dowiedzieliśmy się, co to są elektrośmieci i jak należy z nimi postępować.

Filmy edukacyjne, które obejrzeliśmy, dostarczyły nam wiedzy na temat szkodliwości elektroodpadów dla środowiska naturalnego. Następnie dziewczyny przypomniały nasze szkolne kodeksy ekologiczne i przekazały zadania do wykonania poszczególnym klasom.

Każda klasa miała tego dnia ułożyć dowolną ilość haseł do nowego kodeksu, należało pamiętać jednak, aby jedno z nich dotyczyło transportu i jedno elektrośmieci. Wszystkie hasła miały przybrać postać rymowanek. Z zebranych haseł stworzymy szkolny kodeks ekologiczny.

Po poważnej części naszego spotkania przystąpiliśmy do festiwalu piosenki ekologicznej. Każda klasa zaśpiewała jedną lub dwie piosenki, a grupa taneczna powitała wiosnę wygibasami przy muzyce. Wszyscy dobrze się bawili, choć za oknem jeszcze gościła zima.

Po takim koncercie wiemy na pewno, że wiosna już stoi za drzwiami, otwórzmy je i zawołajmy: „Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty...”. Zaprośmy innych do wspólnych działań na rzecz ochrony naszego środowiska. Bądźmy EKO na wiosnę , lato, jesień i zimę!!!

Dorota Oczkowska/kajoo

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages