Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Dni Drwęcy w Bratianie — podsumowanie i fotorelacja

2013-06-13 12:32:53 (ost. akt: 2013-06-13 13:50:08)
"Bitwa pod Grunwaldem" w wykonaniu "Żywych Szachów"

"Bitwa pod Grunwaldem" w wykonaniu "Żywych Szachów"

Autor zdjęcia: Kasia Ochocka

W Bratianie odbyły się XXIX Dni Drwęcy. Były koncerty, konkursy i mnóstwo innych atrakcji dla dzieci i dorosłych.


Pierwszego dnia w Zespole Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie odbyła się Konferencja popularno-naukowa: "Ryby dorzecza Drwęcy" oraz "Historia rezerwatu — Rzeka Drwęca" oraz sprzątano Drwęcę podczas spływu kajakowego z przystani w Mszanowie do przystani MOSIR NML.

W sobotę, 8 czerwca, również sprzątano Drwęcę podczas spływu, w którym udział brali członkowie "Stowarzyszenia Miast, Gmin i Powiatów Dorzecza Drwęcy". Po spływie w Bratianie odbył się pokaz ratownictwa wodnego oraz MTB u Brata Jana.

O godz. 16 w Krainie Brata Jana w Bratianie nastąpiło uroczyste otwarcie obchodów XXIX Dni Drwęcy. Organizatorzy zapewnili przybyłym gościom wiele atrakcji: warsztaty plastyczne ECO-ART, turniej łuczniczy, paintball, strażacki tor przeszkód, występ grupy cyrkowej „HECA” z Lipinek, „ŻYWE SZACHY- BITWA POD GRUNWALDEM”, blok gier i zabaw w ramach obchodów Dni Rodziny, stoiska gastronomiczne, pokaz warzenia piwa z degustacją, miody pitne ze Sztumu.

Na scenie zaprezentowały się zespoły LEAD, Bluszcz, Grzmiąca Półlitrówa oraz De Code.

W ramach XXIX Dni Drwęcy odbyło się także wiele konkursów i turniejów. Konkurs kulinarny "Ryby rzeki Drwęcy" wygrało Stowarzyszenie Klub Seniorów w Mszanowie, które przygotowało faszerowanego pstrąga pieczonego.

W konkursie fotograficznym "Mosty łączą brzegi Drwęcy" wygrał Patryk Maciejewski przed Aleksandrem Kołakowskim i Agatą Patalon. Wyróżnienia zdobyli Dorota Lipska i Liliana Lisakowska zaś wyróżnienie specjalne otrzymał Zbigniew Ratajczak.

W turnieju paintball VIP pierwsze miejsce zdobył Radosław Koj przed Ewą Pielak i Dariuszem Kremskim. Zawody przeciągania liny wygrała drużyna Wesołe Ryśki przed OSP Bratian i drużyną Nie Wiem. Nie zabrakło również turnieju łuczniczego, w którym udział wzięło ponad 50 osób. Rywalizację wygrał Paweł Mendrzycki przed Waldemarem Lepszą i Krzysztofem Mędrzyckim.

W międzyczasie na obiekcie Orlik rozegrany został turniej tenisa ziemnego, w którym wystartowało 10 osób. Zawody wygrał Zaleski Arkadiusz, drugie miejsce zajął Boberek Roman, a trzecie Klimek Edward.

W tym roku odbyła się również I edycja konkursu „Eko-piosenka”. Na konkurs zgłosiły się 24 osoby ze Szkół Podstawowych - w kategorii wiekowej od 7 do 12 lat oraz 9 osób z Gimnazjum oraz Szkół Ponadpodstawowych – w kategorii powyżej 13 lat.
Komisja postanowiła w kategorii wiekowej od 7 do 12 lat przyznać następujące miejsca: I miejsce – Dubanowska Amelia, II miejsce – Truszczyńska Laura, III miejsce – Droma Agnieszka. Wyróżnienia: Julia Cieplak i Tomasz Wiśniewski.
W kategorii powyżej 13 lat przyznano następujące miejsca: I miejsce – Ulińska Wiktoria, II miejsce – Angowska Karina, Macyra Dagmara, III miejsce – Krajewska Małgorzata.

GCK Mszanowo

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages