Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Jamielnik był centrum zdrowego odżywiania i ekologii

2014-04-16 14:49:19 (ost. akt: 2014-04-16 13:53:19)
Tomasz Lewsza opowiedział o swojej pasji

Tomasz Lewsza opowiedział o swojej pasji

Autor zdjęcia: Arch. szkoły

W Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku już po raz jedenasty odbył się Powiatowy Happening Ekologiczny dla uczniów klas I – III. Tym razem dzieci bawiły się i uczyły zdrowego stylu życia.

Prowadzące nauczycielki z jamielnickiej szkoły przygotowały wiele atrakcji dla maluchów. Uczestnicy prezentowali hasła promujące zdrowie i sport, praktycznie segregowały śmieci, wspólnie śpiewały i tańczyły.

Później samodzielnie przygotowywały sałatkę wiosenną, pastę jajeczną i owocowe szaszłyki. Zajęcia kulinarne odbyły się w grupach, by wyłonić najlepiej przygotowaną potrawę. Po degustacji przez gości oraz wszystkich uczestników uznano, że wszystkie potrawy były jednakowo smaczne.

Następnie dzieci wraz ze swoimi opiekunami zakładały hodowlę natki pietruszki, rzeżuchy i szczypiorku. Wysłuchały wystąpienia przedstawicielki Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Nowego Miasta — pani Krystyny Obrębskiej. Chętnie współpracowały w czasie prelekcji i nawiązywały dialog na temat właściwego żywienia oraz potrzeby ruchu dla jak najlepszego rozwoju młodego organizmu.

Dzieci miały również okazję spotkać się z kolarzem, a zarazem nauczycielem jamielnickiej szkoły panem Tomaszem Lewsza. Prezentował on sprzęt sportowy, swoje trofea i opowiadał o kolarskiej pasji. Zachęcał dzieci do uprawiania sportów, które poprawiają sprawność, ale przede wszystkim dają dużo satysfakcji. Zwrócił też uwagę, aby jeździć na rowerach w kaskach, które mogą zapobiec groźnym urazom głowy.

Na happeningu gościliśmy także przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Nowym Mieście. Pan Krzysztof Puwalski uświadamiał dzieci, jak ważne jest dla nas wszystkich segregowanie i właściwe składowanie odpadów. Każda ze szkół została obdarowana przez starostwo drzewkiem i budką lęgową dla ptaków. Prowadzący poinstruował uczestników, jak należy zawiesić budkę oraz jak o nią dbać.

Następnie przyszedł czas na degustację zdrowych, wspaniale wyglądających i smakujących kanapek, które przygotowały nieocenione mamy uczniów z jamielnickiej szkoły. Sponsorem produktów do kanapek był wójt gminy Nowe Miasto — Tomasz Waruszewski.

Na zakończenie zasadzono kolejne drzewko upamiętniające spotkanie, wszystkie dzieci złożyły uroczyste ślubowanie młodych ekologów, otrzymały foldery oraz prezenty dla siebie i szkół.

W happeningu uczestniczyły szkoły z Krotoszyn, Zajączkowa, Bratiana, Radomna i oczywiście z Jamielnika. Współorganizatorami byli: Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej, Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście, Gmina Nowe Miasto oraz Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Nowym Mieście.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tegorocznego happeningu.

Happening przygotowały: Mirosława Granica, Iwona Wasilów, Katarzyna Przeradzka, Aleksandra Szeklińska oraz Hanna Hejka – Piotrowska.

ZS im. Jana Pawła II w Jamielniku
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Stanisław. #1377606 | 109.243.*.* 17 kwi 2014 14:55

  Do Haliny to pisząc masz na myśli chyba klatkową z trzeciego bloku tylko ona jest takim dziwakiem w mszanowie wszystkim się interesoje nawet ludzom w tylek by wlazla zeby wszystko wiedziec paskudna baba.!!!!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Halina. #1377069 | 164.127.*.* 16 kwi 2014 20:11

  Moj mąz terz lubi się dobrze odrzywiać jeżdzi na rowerku do miasta na zkupy,bo pasztetowa w sklepie w mszanowe jest droga jako jego zona tylko kupoje mleko w tym sklepie i na ploty po mszanowie ina placu zabaw.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages