Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Podsumowanie Dni Rodziny w nowomiejskiej gminie

2014-06-20 18:53:30 (ost. akt: 2014-06-24 09:49:54)
Piknik w Bratianie połączony był z Senioriadą

Piknik w Bratianie połączony był z Senioriadą

Autor zdjęcia: Kasia Ochocka

Sołectwa z gminy Nowe Miasto Lubawskie, z pomocą Ośrodka Pomocy Społecznej, zorganizowały Pikniki Rodzinne w ramach Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Poniżej przedstawiamy fotorelacje z każdego z nich.

W sobotę, 31 maja odbył się Piknik Rodzinny w Bagnie. Dzieci pod okiem Pani Sołtys Grażyny Bąkowskiej przygotowały występy artystyczne dla mam oraz innych uczestników pikniku. Pogoda dopisała, dlatego mieszkańcy brali udział w przeróżnych konkurencjach sportowych. Maluchy bieg z woreczkiem między pachołkami, bieg w celu przelania wody z wiadra do słoja za pomocą szklanki, bieg na czas 2 osób ze związanymi nogami, była również przeciągana lina kawalerowie kontra żonaci, dmuchano balony dopóki nie pękną oraz wiele innych. Rodziny brały udział w konkursie namalowanie swojej rodziny na ekologicznej torbie. Na pikniku można było wypić kawę, zjeść ciasto lub kiełbaskę z ogniska.W Jamielniku odbył się Piknik Rodzinny dla mieszkańców wsi Jamielnik i Gryźliny. Imprezę zorganizowano w ramach XVI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny, które w tym roku obchodzone są pod hasłem „Rodzina fundamentem życia społecznego” . Dla mieszkańców wsi i przybyłych gości zaplanowano szereg atrakcji.
W programie imprezy znalazł się m.in.: Kabaret w wykonaniu uczniów gimnazjum. Nie zabrakło także atrakcji dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas. Miłośnicy sportu mogli wziąć udział w III Biegu Jamielnickim po zdrowie lub spróbować swoich sił w meczu piłki siatkowej: matki kontra córki, lub meczu piłki nożnej: ojcowie kontra synowie. Dla najmłodszych zorganizowano zawody sportowe i zabawy z chustą animacyjną. Po zmaganiach sportowych uczestnicy Pikniku mogli odpocząć przy ognisku.


Na festynie rodzinnym w Gwiździnach jedną z wielu przygotowanych atrakcji były występy artystyczne uczniów i przedszkolaków ze szkoły. W ramach konkurencji plenerowych odbył się bieg rodzinny oraz gry i zabawy sportowe, mieszkańcy brali udział w rodzinnych potyczkach. Chętni mogli pojeździć bryczką, pomalować sobie twarz, zjeść kiełbaskę z grilla i skorzystać z kawiarenki. Zorganizowano też kiermasz książek. Główną nagrodą w "Loterii szczęścia" był rower ufundowany przez miejscową dyskotekę. Jego właścicielem został Mateusz Smyka.W dniu 1 czerwca 2014r. odbył się piknik rodzinny w Lekartach. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji np. pokazy strażackie i udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani kiełbasą z grilla, goframi, napojami oraz lodami.W dniu 7 czerwca 2014r. w ramach obchodów Warmińsko –Mazurskich Dni Rodziny odbył się festyn rodzinny we wsi Nawra. W programie festynu przewidziano atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Popularnością wśród dzieci cieszył się wyścig w workach. Dorośli wspólnie z dziećmi mogli wziąć udział w konkurencji z balonem a także w zabawie z liną. Odbyły się również pokazy rycerskie. Zarówno dzieci jak i dorośli mieli okazje skorzystać z przejażdżki na koniach. Wszyscy uczestnicy festynu mogli zjeść kiełbaski z grilla, pyszne domowe ciasto oraz wypić kawę, herbatę. Atrakcją wieczoru był pieczony indyk. Wspaniała pogoda i wesoła muzyka dodatkowo zapewniły miło spędzone popołudnie i wieczór.W dniu 1 czerwca 2014r. odbył się Festyn Rodzinny w Nowym Dworze na terenie świetlicy wiejskiej. Dla uczestników organizatorzy zorganizowali wiele konkurencji sportowych np.: rozgrywki szachowe, i w piłkarzyki, siłowanie się na rękę . Wśród atrakcji dla dzieci była przejażdżka kucykiem oraz słodycze. Wszyscy uczestnicy mogli zjeść kiełbasę z ogniska oraz zabawić się przy muzyce.


1 czerwca 2014r. w Pacółtowie odbył się piknik rodzinny. Młodzież z Domu Dziecka w Pacółtowie przygotowała występy artystyczne, na placu zabaw przygotowano zabawy i konkurencje dla dzieci i rodzin. Mieszkańców Pacóltowa odwiedziło Bractwo Rycerskie zapewniając szereg atrakcji takich jak przejażdżki konne dla dzieci, pokaz walki rycerskiej oraz nauka tańca średniowiecznego. Można było miło i rodzinnie spędzić czas, zjeść kiełbaskę z grilla. Dzieci otrzymały słodycze i napoje.


W niedzielę 8 czerwca 2014r. odbył się Piknik Rodzinny w Radomnie. Na stadionie zebrali się mieszkańcy wsi dla których organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Rozegrane zostały rozgrywki w piłkę nożną w czasie którego finałowy mecz rozegrał się pomiędzy drużyna Bimbroników a Bagniarzy z którego zwycięstwo zdobyli Bimbrownicy. Wśród atrakcji dla dzieci była przejażdżka konna, przejażdżki bryczka, trampolina, dmuchany zamek, malowanie twarzy. Wszystkie chętne dzieci uczestniczył w zabawach np. z chustą animacyjną oraz konkurencjach sportowych np. kręcenie hula-hop itp.
Odbył się również konkurs na Rodzinę Wsi Radomno w którym wystartowały dwie rodzinny Państwo Świniarcy i Państwo Łaszkiewicz. Trzyosobowe drużyny rodzinne składające się z matki ojca i dziecka zmagały się w slalomie z piłką między pachołkami, skokach w workach, slalomie z piłką pingpongową na łyżce oraz piciu ze słomki na czas. Zwycięska rodzina Świnarskich otrzymała karnet na basen oraz puchar przechodni. o który w następnym roku będą walczyć następne rodziny. Organizatorzy mają nadzieję że konkurs ten wpisze się w coroczne rozgrywki rodzinne.
Dla wszystkich uczestników zorganizowano poczęstunek, a dzieci w czasie trwania festynu częstowano słodyczami: lodami, cukierkami, wafelkami oraz napojami.
Na zakończenie wielu zmagań w konkursach i konkurencjach zorganizowano ognisko.


W dniu 23 maja w Skarlinie odbył się Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu na terenie Szkoły Podstawowej w Skarlinie. Dla uczniów klas od 0- III organizatorzy przygotowali szereg zabawy rekreacyjno- sportowych pod hasłem „Japonia” w tym prezentacja ciekawostek o Japonii (powitanie i pożegnanie w języku japońskim, symbole narodowe, wydarzenia, strój, kimono, pokaz walki judo), taniec japoński w wykonaniu uczniów klasy pierwszej, scenki w wykonaniu uczniów klasy klas drugich (kultura, sport, bajki) oraz prezentacja prac orgiami i konkurs. Wszystkie klasy przygotowały potrawy japońskie oraz wspólna wystawę tematyczna oraz elementy dekoracyjne .
Dla uczniów klas IV- VI odbyły się zawody sportowe pod hasłem „Holandia” Na zakończenie nastąpił wybór sportowców roku oraz wręczenie dyplomów.
W dniu 26 maja z okazji Dnia Matki uczniowie klas O- III przygotowały występy artystyczne dla sowich matek. Zarówno dla dzieci jak i rodziców zorganizowano poczęstunek.


Dni Rodziny 30 maja 2014r. w miejscowości Tylice rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w Kościele p.w. św. Michała Archanioła w Tylicach. Następnie można było zobaczyć przedstawienie – montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów szkolnego koła teatralnego Tyliczanie. Można było wziąć udział w potyczkach rodzinnych i konkursach sprawnościowych. Było coś i dla ciała i dla duszy: kawa i przepyszne ciasto dla uczestników obchodów Dni Rodziny przy muzyce zespołu wokalno-instrumentalnego „Sami Swoi” z Tylic. Atrakcją spotkania był pokaz konny zaprezentowany przez Bractwo Rycerskie z Bratiana. Ponadto były występy uczniów nagrodzonych w Gminnym Konkursie Karaoke, pokaz szkolnej grupy cyrkowej „Piccolo” oraz gry i zabawy na szkolnym boisku.


W Krainie Brata Jana sprytnie połączono trzy imprezy — Dni Rodziny Kaczku i Bratiana oraz Senioriadę organizowaną przez Uniwersytet Trzeciego Wieku. 

Na początku spotkania przed publiczność wyszedł działający od roku chór UTW, którego wokalnej sztuki naucza Marek Piątkowski. Następnie pojawiły się grupy językowe, składające się z tych studentów, którzy uczęszczają na mini kursy językowe. Aby udowodnić nabytą podczas szkoleń wiedzę, zaśpiewali oni utwory w językach, którymi uczą się posługiwać — angielskim,niemieckim i rosyjskim. Następnie odbył się pokaz tańca, który studenci również opanowują w ramach zajęć. 


Był i drugi blok — rekreacyjno-sportowy, w ramach którego w konkurencjach grupowych i indywidualnych mogli wziąć udział seniorzy z UTW oraz członkowie Klubu Seniora z Mszanowa Dla każdego znalazł się za to dyplom, jak również darmowy bigos. Nie zabrakło także wokalnych występów Klubu Seniora, które zwieńczyły seniorskie popołudnie. Warto wspomnieć, że imprezę dofinansował Urząd Gminy z siedzibą w Mszanowie w ramach projektu "Aktywizacja osób starszych oraz promowane pozytywnego wizerunku seniorów".

 
Równolegle odbywały się pokazy i zawody strażackie, które zapewnili druhowie z miejscowej jednostki. Nie zabrakło placu zabaw dla dzieci ze zjeżdżalniami i kucykami, a także darmowymi przejażdżkami na koniach XXVI Chorągwi Zamku Bratian. Był też konkurs czytelniczy, który zorganizowała bratiańska biblioteka — wzięły w nim udział rodziny Jabłońskich, Ławickich, Wiśniewskich i Kaczerzewskich, które odpowiadały na pytania dotyczące baśni i bajek. Każda drużyna otrzymała dyplom i książkę. Wieczornym punktem programu był koncert kapeli Live Day, grającej bluesowe i rockowe kawałki.

OPS gminy Nowe Miasto / Kasia Ochocka
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages