Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

W Skarlinie przeprowadzono kontrole, będą następne

2014-07-27 12:29:40 (ost. akt: 2014-07-27 12:33:56)
Przez jakiś czas był zakaz łowienia ryb w stawie w Skarlinie

Przez jakiś czas był zakaz łowienia ryb w stawie w Skarlinie

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

Pracownicy Urzędu Gminy Nowe Miasto Lubawskie przeprowadzali kontrole posesji znajdujących się w pobliżu stawu wiejskiego w Skarlinie. Był to efekt wcześniejszego zajścia, kiedy w wodzie zauważono mnóstwo śniętych ryb.

Przypomnijmy, że w maju tego roku mieszkańcy zauważyli w stawie mnóstwo śniętych ryb. Powiadomione zostały odpowiednie służby. Przeprowadzone badania potwierdziły, że przyczyną takiego stanu rzeczy był brak tlenu i zanieczyszczona woda. W związku z tym gmina zapowiadała kontrole przyległych do stawu nieruchomości. Są pierwsze ich wyniki.Andrzej Grugiel, komendant Straży Gminnej oraz Marta Kowalska, podinspektor ds. ochrony środowiska sprawdzili, czy właściciele nieruchomości posiadają szczelne zbiorniki bezodpływowe i czy mają zawarte umowy na opróżnianie tych zbiorników.


— Kontroli dokonano na 22 nieruchomościach, a nieprawidłowości wykazano w kilku przypadkach. Większość mieszkańców okazała się umowami i rachunkami, co oznacza, że zbiorniki bezodpływowe są opróżniane na bieżąco — informuje Agnieszka Paturalska-Miehlau, sekretarz Urzędu Gminy w Mszanowie. 


Zapowiadane są kolejne kontrole, których celem będzie sprawdzenie szczelności szamba i terminowości jego opróżniania.


Grażyna Jonowska Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajZginęło mnóstwo większych i mniejszych ryb — karpi, szczupaków, linów, japonek, karasi i innych
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. fly #1453613 | 77.252.*.* 4 sie 2014 14:43

  bardzo jestem ciekawa jak sprawdzali szczelność zbiorników. Takie kontrole wykonuje się specjalistycznym sprzętem za dużą kasę. Najprostszy sposób to przepłynąć wzdłuż linii brzegowej, szczególnie teraz jak poziom wód jest niski, pożyczyć zadymiarkę i sprawdzić kto się do kanalizacji podłączył. Jeden dzień i wiadomo wszystko.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Leo #1448727 | 77.87.*.* 28 lip 2014 19:36

  Sory karpik.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Leo #1448726 | 77.87.*.* 28 lip 2014 19:35

  To była wiejska inwentaryzacja ryb. Leszczyk ładny nie powiem, spasł się od tych gówien.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. obserwator #1448669 | 178.36.*.* 28 lip 2014 18:19

  moim zdaniem gospodarstwa przylegajace do jeziora wylewaja scieki potajemnie, wieczorami , smierdzi niesamowicie jak sie spaceruje nad jaziorkiem, wstyd dla mieszkancow !!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Borys do komentarzy poniżej #1448189 | 77.87.*.* 28 lip 2014 08:01

   A se swoje g.... trzymajta w dobrze zabezpieczonych zbiornikach to ryby nie będą zdychać i smrodu nie będzie!!A jak się przepełniają to zadzwonić po beczkowóz to wam wywiezie,ale wam się nie chce płacić więc lepiej nocami wylewać!!!Za kanalizację też trzeba płacić!!!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (10)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages