Sobota, 26 maja 2018. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Wieści ze szkoły w Jamielniku

2014-10-03 17:01:46 (ost. akt: 2014-10-03 17:09:44)
Uczniom czytała m. in. dyrektorka szkoły

Uczniom czytała m. in. dyrektorka szkoły

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Szkoła w Jamielniku przyłączyła się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz do akcji Sprzątanie Świata.


* Dnia 24 września wszyscy uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Jamielniku, jak co roku, uczestniczyli w akcji Sprzątanie Świata. Każdy bez względu na wiek, dziarsko zabrał się do porządkowania. Każda z klas wraz z wychowawcą dbała o czystość wyznaczonego terenu.

Uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią p. Emilią Bagrowską udali się w kierunku lasu i znaleźli tam niestety, nie dary jesieni, ale sterty śmieci. Pracy było sporo, czego efektem są wory nieczystości, które zebraliśmy w najbliższej okolicy. Posprzątaliśmy cały teren naszej pięknej miejscowości, ale zdajemy sobie sprawę, że akcję musielibyśmy powtarzać przynajmniej raz w miesiącu, by sterty odpadów nas nie zalewały.

Los Jamielnika jest w naszych dłoniach! Nie pozwólmy, by urocze zakątki naszej wsi pokryły warstwy brudu i zalegających śmieci! Bądźmy świadomymi mieszkańcami naszej MAŁEJ OJCZYZNY! Niech Jamielnik lśni czystością tak jak dziś.




* Dnia 29 września Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku, podobnie jak cała Polska, rozbrzmiewał głośnym czytaniem. Powodem były obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Czytali starsi i młodsi, każdy znajdował w tej czynności wiele przyjemności, a co cenniejsze, dawał tę przyjemność słuchającym.

Głośne czytanie rozpoczęliśmy zgodnie z dzwonkiem na pierwszą lekcję. Wtedy to uczniowie klasy piątej przenieśli się na Zielone Wzgórze dzięki lekturze "Ania z Zielonego Wzgórza". Następnie walczyli o miano Najuważniejszego Słuchacza. W tym samym czasie uczniów klas 1-3 i zerówek odwiedził niecodzienny gość, którym był Hans Christian Andersen... Zaprosił on wszystkie dzieci na głośne czytanie baśni "Igła do cerowania" oraz "Brzydkie kaczątko", które miało miejsce na 3 i 4 lekcji. Najuważniejsi słuchacze baśni z rąk pani Anny Żuralskiej otrzymali zaszczytne tytuły Najuważniejszych Słuchaczy.

O ten sam tytuł walczyli uczniowie klasy czwartej, którym fragment lektury "Akademia pana Kleksa" czytała pani dyrektor Marzena Weisgerber. Dzieci z ogromną uwagą słuchały czytania gościa, dzięki czemu rewelacyjnie odpowiadały na pytania zadawane przez polonistkę p. Emilię Bagrowską. Poza tym nasi uczniowie mieli także okazję zachęcić swoich kolegów i koleżanki do czytania swoich ulubionych książek. W tym celu czytali fragmenty wybranych lektur, jednocześnie walcząc o honorowy tytuł Mistrza Głośnego Czytania. Wyniki poznamy wkrótce.

Podsumowaniem Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania było spotkanie w bibliotece z najmłodszymi dziećmi z Zespołu Wychowania Przedszkolnego. Maluchy w wielkim skupieniu słuchały utworu czytanego przez starszą koleżankę, a następnie pięknie opowiadały treść baśni.

Mamy nadzieję, że akcja głośnego czytania spodobała się uczniom szkoły podstawowej, dzięki niej mogli przenieść się w odległy świat wyobraźni oraz wiele się nauczyć. Obchody Ogólnopolskiego Dnia Czytania w naszej szkole przygotowały panie: Anna Żuralska i Emilia Bagrowska wraz ze starszymi uczennicami — Agatą Jabłońską w roli Hansa Christiana Andersena, Joanną Namsołek recytującą wiersz o Andersenie oraz Zuzanną Lewandowską i Wiktorią Karską, które czytały baśnie najmłodszym dzieciom. Dziękujemy także Dyrekcji za przyłączenie się do akcji czytania i cóż... Do zaczytania jeden krok!!!



Emilia Bagrowska, Anna Żuralska ZS Jamielnik 













Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages