Sobota, 26 maja 2018. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Seans "Kamieni na szaniec" w gronie przyjaciół

2014-10-11 10:00:00 (ost. akt: 2014-10-10 11:12:57)
Wojciech Pałys (z lewej) i Sandra Staniszewska (trzecia z prawej u góry) w towarzystwie organizatorów i gości spotkania

Wojciech Pałys (z lewej) i Sandra Staniszewska (trzecia z prawej u góry) w towarzystwie organizatorów i gości spotkania

Autor zdjęcia: Archiwum

Mieszkańcy Jamielnika i okolic mogli uczestniczyć w projekcji filmu "Kamienie na szaniec". Wraz z nimi zrobili to Sandra Staniszewska, aktorka z wymienionego filmu i Wojciech Pałys, autor jego scenariusza i producent.

Anna Dymowska — sołtys wsi Jamielnik wpadła na pomysł, by zorganizować projekcję filmu "Kamienie na szaniec" dla mieszkańców jej miejscowości.

Dużą rolę odegrał w sprawie Krzysztof Lang — znany polski reżyser, który często odwiedza rejony Nowego Miasta i którego zna Andrzej Andrzejewski — dyrektor GCK w Mszanowie. Ten ostatni zwrócił się do przyjaciela o pomoc w zrealizowaniu pomysłu pani sołtys.

Nie dość, że w Jamieliku udało się zorganizować projekcję filmu, to jeszcze do wsi przyjechali Sandra Staniszewska — odtwórczyni Hali Glińskiej, dziewczyny "Zośki" oraz Wojciech Pałys — autor scenariusza i producent filmu.

Projekcja odbyła się w rocznicę Powstania Państwa Podziemnego. Marzena Weisgerber — dyrektor miejscowej szkoły wprowadziła wszystkich zgromadzonych w historię sprzed 75 lat. Po projekcji nie zabrakło pogadanek, zapytań i autografów.

Sandra Staniszewska na swoim facebooku napisała: "(...) pojechałam w nieznane mi strony naszego kraju do przecudownych ludzi, którzy przyjęli nas z wielkim sercem, obejrzeli Kamienie i byli bardzo wzruszeni. Na wsi w świetlicy w Jamielniku cała sala ludzi, na ręcznie zmajstrowanym projektorze obejrzała nasz film, dziękuję Wam za to piękne spotkanie i tak liczne przybycie".
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. BORYS #1505187 | 77.87.*.* 11 paź 2014 14:29

    Super że Jamielnik ma taką godną pozazdroszczenia Panią sołtys!!Ja jestem z NML i na ten naprawdę rewelacyjny film musiałem jechać do Lubawy bo w NML to już zapomniano o rozwoju kulturalnym ludzi. Może Pan Burmistrz który jest człowiekiem inteligentnym pomyśli po skończeniu remontów dróg o kinie??huh

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages