Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Koncert orkiestry dętej na urodziny strażaka

2014-11-24 17:06:33 (ost. akt: 2014-11-24 17:23:12)
Życzenia od druhów strażaków ze Skarlina

Życzenia od druhów strażaków ze Skarlina

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Wyjątkową oprawę miały dziewięćdziesiąte urodziny Kazimierza Podlaszewskiego ze Skarlina. Pod dom seniora przybyła orkiestra, byli też specjalni goście.

Pan Kazimierz znany jest w swoim środowisku z zaangażowania w działalność Ochotniczej Straży Pożarnej. Członkiem organizacji jest od prawie 70 lat, a w skarlińskiej jednostce pracował w ścisłym zarządzie. Teraz jest członkiem honorowym organizacji.


Jubilat może pochwalić się kolekcją odznaczeń strażackich, a w tym Złotym Znakiem Związku i różnego koloru Medalami Za Zasługi dla Pożarnictwa. Posiada także Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski i Złoty Krzyż Zasługi RP.


Kazimierz Podlaszewski swoje urodziny spędził w gronie najbliższej rodziny, jednak o solenizancie pamiętali — ks. Krzysztof Szulc, proboszcz parafii i kapelan strażaków oraz Tomasz Waruszewski, wójt gminy Nowe Miasto, którzy złożyli życzenia i upominki. Ponadto na urodziny przybył Roman Trąpczyński, wójt-senior nowomiejskiej gminy i jednocześnie prezes zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP. Z życzeniami pospieszyli druhowie z OSP w Skarlinie z Edmundem Bartychą, prezesem jednostki na czele oraz przedstawicielka GOPS-u w Mszanowie.

Sporą niespodziankę dla druha-soleniazanta przygotowała skarlińska orkiestra dęta, która pod batutą Mariana Kłosowskiego dała zaimprowizowany koncert przed domem pana Kazimierza.

Do wszystkich życzeń z okazji urodzin dołącza się również zespół redakcyjny „Gazety Nowomiejskiej”.
ul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages