Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Międzykulturowe Tabletorium Językowe w Jamielniku

2014-11-25 21:59:26 (ost. akt: 2014-11-26 13:40:45)

Autor zdjęcia: Nadesłane

W Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku od 1 października ruszył projekt pt. Międzykulturowe Tabletorium Językowe, który potrwa do końca roku szkolnego.

Projekt finansowany jest przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, której krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA, a napisany został z ramienia Fundacji Usłyszeć Afrykę.


Projekt łączy 5 gimnazjalistów z Jamielnika z 5 uczniów z ośrodka dla dzieci ulicy Home of Hope w Lusace, w Zambii. Pomysłodawcą projektu jest nauczyciel języka angielskiego z Jamielnika — Łukasz Rumiński, który jako ambasador programu English Teaching otrzymał możliwość sfinansowania projektu jaki wymarzyli sobie jego uczniowie.

Praca uczniów odbywa się online. Do realizacji zadań uczniowie otrzymali zakupione tablety. Koordynowaniem projektu w Zambii zajmuje się dyrektor ośrodka Home of Hope — Jacek Rakowski. W ramach grantu zainstalowano łącze internetowe w zambijskiej placówce oraz opłacane są rachunki za internet. Uczniowie pracują na platformach online, tworzą filmy i edukacyjne aplikacje, oraz prowadzą rozmowy poprzez Google Hangouts.

Uczestnicy tabletorium mieli okazję już wziąć udział w programie TVP Angielski Samouczek, w którym pokazywali i opowiadali jak pracują, przeprowadzili także przed kamerą rozmowę z Zambią.

Poza tym wkrótce jamielnickich uczniów odwiedzi także poseł na Sejm RP Killion Munyama, który urodził się w Zambii, a od 30 lat mieszka w Polsce. Zapraszamy do śledzenia nas na blogu!
Uczestnicy Tabletorium Językowego

Więcej  informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kate #1576927 | 46.113.*.* 26 lis 2014 08:03

    Dużo pozytywnego dzieje się, a właściwie organizuje w rozmaitych formach, w Jamielniku. Bardzo mnie to cieszy. Obrzeże gminy jest jej wizytówką od strony Iławy.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages