Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Cieszą się z certyfikatu

2014-12-27 13:50:49 (ost. akt: 2014-12-27 13:55:46)
Podczas uroczystości w szkole

Podczas uroczystości w szkole

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Tuż przed świętami w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku odbyło się uroczyste przekazanie Międzynarodowego Certyfikatu Ekologicznego ”Zielonej Flagi”.

Podczas uroczystości uczniowie prezentowali swoją całoroczną pracę w dążeniu do uzyskania certyfikatu. Dziękowali organizacjom i instytucjom wspierającym szkołę w działaniach na rzecz ekologii. Podziękowania złożono: Olsztyńskiemu Centrum Edukacji Ekologicznej, Starostwu Powiatowemu w Nowym Mieście Lub., Gminie Nowe Miasto Lub., Nadleśnictwu Iława, Księdzu Proboszczowi z Parafii Św. Siostry Faustyny w Jamielniku, Kołu Gospodyń Wiejskich i Ochotniczej Straży Pożarnej w Jamielniku, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Nowym Mieście Lub. , Stowarzyszeniu Wspierającemu Rozwój Wsi Jamielnik oraz pani sołtys i Radzie Rodziców.
Dzięki wsparciu tak wielu osób wspólnie możemy dbać o stan otaczającej nas przyrody, a więc o przyszłość naszą, naszych dzieci, wnuków i następnych pokoleń. Przez cały rok placówka organizowała wiele akcji np.: dni zdrowej żywności, zbiórki zakrętek i baterii, projekt „Las bliżej nas”, warsztaty ekologiczne dla wszystkich uczniów z klas I – III i oddziału przedszkolnego, Powiatowy Happening Ekologiczny, przeprowadzono projekty edukacyjne „Czy nasze nawyki żywieniowe są zdrowe?” i „Czym jest dla ucznia drugie śniadanie?”. Uczyliśmy się jak oszczędzać wodę, energię elektryczną i właściwie segregować śmieci. Wspólnie z rodzicami założyliśmy „Lapidarium w ogrodzie zmysłów”, sadziliśmy drzewa i krzewy, promowaliśmy ekologiczne torby na zakupy. Nasi uczniowie uczestniczyli w wielu konkursach i sejmikach promujących wiedzę o ochronie środowiska. Przy tych wszystkich działaniach dobrze się bawiliśmy, bo praca na rzecz ochrony przyrody to nie tylko praca, ale także dobra zabawa.
W czasie uroczystego apelu uczniowie prezentowali bardzo ciekawy program artystyczny zachęcający do właściwego odżywiania się i uprawianiu różnorodnych sportów.


Mirosława Granica ZS w Jamielniku, koordynatorka edukacji ekologicznej

Podczas uroczystości w szkole
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages