Sobota, 26 maja 2018. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Świąteczna wizyta wolontariuszy w Domu Dziecka

2014-12-29 18:01:24 (ost. akt: 2014-12-29 18:17:41)
Podczas wizyty w Pacółtowie

Podczas wizyty w Pacółtowie

Autor zdjęcia: Nadesłane

Szkolne Koło Wolontariatu z zespołu szkół w Jamielniku, którego opiekunkami są panie polonistka Małgorzata Jankowska i pedagog szkolny Izabela Hinc, odwiedziło Dom Dziecka w Pacółtowie przywożąc podarunki. 

Jest to już cykliczna akcja. Dom Dziecka z prezentami odwiedziliśmy po raz pierwszy cztery lata temu. Zawitaliśmy tu wtedy przy okazji Świąt Bożego Narodzenia, ale rozciągnęliśmy naszą działalność również na święta Wielkiej Nocy. Podczas akcji nie zbieraliśmy pieniędzy ale konkretne przedmioty, dary serca. Szkolne koło wolontariatu jest obecnie w trakcie realizacji kolejnego zamierzenia, chcemy wesprzeć oddział dziecięcy szpitala w Nowym Mieście Lubawskim i w tym celu zbieramy fundusze na pościel – opowiada pani Izabela Hinz. 

A w rolę „śnieżynek” z uśmiechem wcielili się uczniowie Natalia Służewska, Jakub Górzyński i Dominika Jabłońska, członkowie SzKW.
 
Szkolne koło wolontariatu działa od pięciu lat. W zespole szkół w Jamielniku, do tamtejszej szkoły podstawowej i gimnazjum, uczęszcza około trzystu osiemdziesięciu uczniów. Członkowie szkolnego wolontariatu zajmują się organizacją przedsięwzięcia, pakowaniem, transportem ale do akcji zbierania darów włączają się wszyscy uczniowie. Często ci którzy sami nie koniecznie wiele mają dają najwięcej. Dziś do Domu Dziecka przekazano drobny sprzęt gospodarstwa domowego: sokowirówkę, duży zestaw naczyń, czterdzieści kubków, naczynie żaroodporne a także środki czystości. Sprzęt kuchenny przyda się między innymi starszym wychowankom w grupie usamodzielniającej.

Organizatorzy akcji za pośrednictwem „Gazety Nowomiejskiej” dziękują wszystkim ofiarodawcom, a  dzieci z Domu Dziecka wyrażają wdzięczność z całego serca organizatorom akcji.
 
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. JA #1619789 | 82.160.*.* 29 gru 2014 20:36

    SWIETŃIE TRZEBA POMAGAĆ:-)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages