Czwartek, 20 września 2018. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Gminna suma przy lampce szampana

2015-01-24 13:29:14 (ost. akt: 2015-01-24 14:43:41)
Podczas spotkania wystąpili uczniowie i nauczyciele szkoły muzycznej w Nowym Mieście

Podczas spotkania wystąpili uczniowie i nauczyciele szkoły muzycznej w Nowym Mieście

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Toast noworoczny, na którym podsumowano miniony rok w gminie Nowe Miasto Lubawskie, odbył się w Mszanowie. Z zaproszenia wójta Tomasza Waruszewskiego i przewodniczącego rady gminy Zbigniewa Wiśniewskiego skorzystało około 150 osób.

Wśród oficjalnych gości znaleli się Marek Brzezin, marszałek województwa, Jolanta Szulc, radna sejmiku, Stanisław Gorczyca, senator obecnej kadencji, Zbigniew Ziejewski, starosta nowomiejski, burmistrz miasta oraz wójtowie gmin.


Wójt Waruszewski już na początku swojego wystąpienia przypomniał, że rok 2014 obfitował w liczne inwestycje i inne przedsięwzięcia, ale również kojarzy się z wyborami. Mówił, że nie brakowało, tych niekoniecznie dobrych emocji, których było aż w nadmiarze.
Niszczono dobry wizerunek nie tylko kontrkandydata, ale również naszej gminy — mówił gospodarz nowomiejskiej gminy.
Ponadto wójt apelował o zaniechanie podziałów społecznych i dialog oraz dobre wykorzystanie najbliższych czerech lat rozpoczynającej się kadencji, tym bardziej, że plany samorządu są ambitne.

Z kolei marszałek Marek Gustaw Brzezin pogratulował wykonanych w 2014 roku inwestycji.
Widać, że dba się w tej gminie o społeczeństwo i zrównoważony rozwój, jednak najważniejszy jest fakt, że każde z przedsięwzięć wsparte było środkami zewnętrznymi — dodał marszałek województwa.

Podczas spotkania wręczono tradycyjne statuetki — „Laur dla Dobra Wspólnego”. Tym razem wyróżnienia przyznano kobiecej drużynie pożarniczej z OSP w Gwiździnach, Elżbiecie Olszta, bibliotekarce z Jamielnika, Barbarze Grzywacz, działaczce społecznej również z Jamielnika oraz Janowi Skoczeń, animatorowi sportu z Radomna.

Przy okazji, podziękowanie za pracę w minionej kadencji otrzymali byli radni, przedstawiono również nowy skład gminnego samorządu.ulPodziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kom #1646329 | 164.126.*.* 26 sty 2015 09:01

    Foto 87: "Uśmiechnięty ppłk "G" (dżi). Bezcenna fotka dla potomnych i tych, którzy go znali.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages