Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Bogata oferta różnorodnych zajęć dla dzieci w Tylicach

2015-02-15 10:00:00 (ost. akt: 2015-02-15 11:55:08)
Szkoła przygotowała mnóstwo atrakcji

Szkoła przygotowała mnóstwo atrakcji

Autor zdjęcia: Arch. szkoły

Na osiem dni ferii zimowych nauczycie Społecznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Tylicach przygotowali bogatą ofertę różnorodnych zajęć dla dzieci.

W pierwszy poniedziałek dzieci odwiedziła pani Anna Barska – pracownik służby leśnej Nadleśnictwa Iława, która opowiedziała dzieciom o mieszkańcach lasu i ochronie przyrody. Dzieci w ramach podziękowania przedstawiły przygotowaną inscenizację bajki
o Czerwonym Kapturku. Po spotkaniu powstały piękne prace plastyczne przedstawiające zwierzęta. Starsze dzieci wyjechały do Nowego Miasta Lubawskiego, aby wziąć udział
w rozgrywkach warcabowych, skąd wróciły z medalami.

Wtorek poświęcono historii, a szczególnie legendom związanym z Ziemią Lubawską. Opowieści wzbogacone były pokazem multimedialnym. Tego dnia starsi uczniowie wzięli udział w turnieju tenisa stołowego, podczas którego zdobyli kolejne medale.

Środa przebiegała pod znakiem przygotowań do walentynek. Dzieci przygotowały czerwone klosze do świec, kartki i serduszka walentynkowe.

Czwartkowe popołudnie uczniowie i nie tylko spędzili w świetlicy wiejskiej i obejrzeli „Legendę o smoku wawelskim” w wykonaniu aktorów teatru ART - RE z Krakowa. Podczas spektaklu aktorzy zapraszali dzieci do udziału w sztuce i chętne osoby wcielały się zaproponowane role.

Piątek to czas wypieków i zabaw. Dzieci wcieliły się w rolę kucharzy – ciastkarzy
i przygotowały babeczki, które wszystkim bardzo smakowały. Po pracy i słodkościach przyjemnie spędziły czas na zabawach oraz w karaoke.

Kolejny poniedziałek to „Noc w szkole”. Zimowy biwak szkolny to dla naszych uczniów pierwsze tego typu przeżycie. Aby mieć siłę na nocne harce, biwak rozpoczął się wielkim ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Później był czas na dyskotekę i zabawy,
dla niektórych do białego rana.

Twórczy wtorek upłynął pod hasłem „Decoupage”. Dzieci pod czujnym okiem dorosłych malowały butelki, wazoniki, słoiki i ozdabiały je ww. techniką. Efektem zajęć były bardzo ładne prace.

Środa to „Stare kino”. Dzieci oglądały animowane bajki wyświetlane na projektorze do bajek kliszowych typu „Ania”. Sala lekcyjna zamieniła się w ciemną salę kinową, do tego spokojne stare bajki z napisami to coś nowego dla dzieci.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowanie wśród uczniów. Niektóre dzieci uczestniczyły we wszystkich zajęciach i bardzo mile je wspominają.

Bardzo dziękujemy uczniom za uczestnictwo w zajęciach, a nauczycielom
za zaangażowanie w przygotowanie ferii w szkole.

Ewa Wodara


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę w naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages