Wtorek, 14 sierpnia 2018. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Myśliwska przygoda "małych studentów" z Gwiździn

2015-02-22 13:03:44 (ost. akt: 2015-02-22 16:11:35)
Podczas wizyty w lesie

Podczas wizyty w lesie

Autor zdjęcia: Radosław Rzemiński

Szkoła Podstawowa im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach współpracuje z Kołem Łowieckim „Szarak” w Nowym Mieście Lubawskim. Prowadzi działania propagujące ochronę przyrody, które przynoszą korzyści dla mieszkańców gminy nowomiejskiej.

Myśliwi prezentują uczniom i nauczycielom na czym polega współczesne łowiectwo. Jesienią uczniowie i nauczyciele organizują coroczną zbiórkę kasztanów i żołędzi, a zimą zawożą je do lasu.

Uczniowie klasy II i III pod opieką nauczyciela, Urszuli Świniarskiej oraz myśliwych z Koła wyruszyli do obwodu łowieckiego w Gaju.
Celem wyprawy było złożenie darów natury w paśniku dla mieszkańców lasu.
Pani Irena Światła, koordynatorka tej akcji, poprowadziła na ścieżce edukacyjnej prelekcję na temat łowiectwa.
Dzieci dowiedziały się na czym polega łowiectwo , o roli myśliwego w środowisku oraz jakie najpopularniejsze zwierzęta bytują w naszych lasach.

Uczennice klasy VI : Paulina Osmańska oraz Kinga Staszyńska otrzymały od myśliwych książki edukacyjne „ŁOWIECTWO” za udział w konkursie „Las wokół Nas”. Nagrodę książkową otrzymał również Bartosz Karpiński, uczeń klasy II za największą ilość zebranej karmy dla zwierząt.
W podziękowaniu za zaangażowanie „małych studentów”, myśliwi zaprosili ich na „ucztę” przy ognisku. Były pieczone kiełbaski i słodycze.


Dyrektor szkoły, Hanna Błaszkowska wręczyła w szkole panu Krzysztofowi Kwiatkowskiemu – Prezesowi Koła Łowieckiego – dyplom podziękowania dla myśliwych za owocną współpracę. Gratulacje otrzymała również pani Irena Światła za ciekawą prelekcję dla dzieci na temat ochrony przyrody połączoną z wyprawą do lasu. Myśliwi obecni podczas spotkania to: Stefan Nowiński, Józef Żuralski, Radosław Rzemiński, Mieczysław Jacuński i Andrzej Wilczopolski.

Zaproszeni goście otrzymali książki „Z dziejów oświaty nowomiejskiej gminy – Szkoła Podstawowa w Gwiździnach” autorstwa Henryka Zagórskiego i Gazetkę Koła Dziennikarskiego „Gwiździńskie Echa”.
Dla kilku myśliwych , którzy uczęszczali do gwiździńskiej podstawówki, a nawet dawnej szkoły rolniczej, to było niesamowite przeżycie , wzruszenie i powrót do wspomnień....
Pożegnaliśmy się łowieckim pozdrowieniem Darz Bór!

SP Gwiździny

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ddddd........ #1672759 | 77.87.*.* 23 lut 2015 12:56

  Może ktoś napisać jakie my mamy z tego niby korzyści?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages