Wtorek, 14 sierpnia 2018. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Święto Szkoły w Gwiździnach — tym razem jubileuszowe

2015-03-05 11:43:03 (ost. akt: 2015-03-05 11:58:21)
Prezentacja sztandaru szkoły na uroczystości

Prezentacja sztandaru szkoły na uroczystości

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Piętnastą rocznicę nadania imienia Księdza Kazimierza Wróblewskiego obchodziła Szkoła Podstawowa w Gwiździnach. Uroczystość dorocznego Święta Szkoły odbyła się z udziałem grupy oficjalnych gości oraz grona pedagogicznego i uczniów.

Głównymi „aktorami” jubileuszowego spotkania byli uczniowie. Prowadzące uczennice przedstawiły dzieje edukacji w Gwiździnach, od najdawniejszych czasów, po dzień dzisiejszy. Sporo miejsca w prezentacji poświęcono samemu patronowi, ale również rozbudowie placówki, co było w roku 2006 wydarzeniem wręcz historycznym w historii wsi.

Również dzień 4 marca 2000 zapisany został w kronikach szkolnych złotymi zgłoskami, bowiem na wniosek Rady Pedagogicznej, Samorządu Uczniowskiego, Rady Rodziców i dyrektora szkoły, Rada Gminy Nowe Miasto Lubawskie nadała Szkole Podstawowej w Gwiździnach imię Księdza Kazimierza Wróblewskiego — przypomniała Hanna Błaszkowska, dyrektorka gwiździńskiej szkoły.
 
Rocznicowa akademia była okazją do zaprezentowania umiejętności artystycznych uczniów, głos zabierali także goście spotkania. Na koniec wszyscy mogli delektować się tortem w kształcie tarczy szkolnej, nie obyło się też bez pamiątkowej fotografii przyjaciół szkoły.
ul         

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages