Memoriałowe granie w Gwiździnach

2015-03-10 10:00:00(ost. akt: 2015-03-09 18:28:33)
Zagrało 46 zawodników w różnym wieku

Autor zdjęcia: Maria Przeradzka

Dnia 5 marca 2015 roku z okazji Święta Szkoły w naszej placówce odbył się IX Otwarty Memoriał Warcabowy Księdza Kazimierza Wróblewskiego.
Memoriał otworzyła Pani Dyrektor Hanna Błaszkowska, witając wszystkich przybyłych zawodników. Jednocześnie zwróciła uwagę, iż impreza jest organizowana, by uczcić pamięć o patronie naszej szkoły. Gra w warcaby była jedną z ulubionych dyscyplin sportu jaki uprawiał ks. Kazimierz Wróblewski.

Miłym akcentem było przywiezienie przez jednego z zawodników, pana Feliksa Stachowicza świadectwa religii z początku lat sześćdziesiątych, popisanego przez ks. Kazimierza. Następnie głos zabrał Pan Roman Biegajski, emerytowany nauczyciel matematyki w naszej szkole, pomysłodawca memoriału i sędzia potyczek przedstawiając zasady gry.

Do turnieju zgłosiło się 46 zawodników w różnym wieku i z różnych miejscowości powiatu nowomiejskiego i nie tylko nowomiejskiego. Gościliśmy również zawodników z Tuszewa koło Lubawy. Rozgrywki przeprowadzono systemem szwajcarskim, składającym się z dziewięciu rund. O zajętym miejscu zdecydowała liczba zdobytych punktów w poszczególnych kategoriach.

Wyniki przedstawiają się następująco:

*W kategorii "Najlepszy Zawodnik" Puchar Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie zdobył p. Eugeniusz Kwaśniewski, II miejsce zajął p. Feliks Stachowicz, III miejsce zajął p. Eugeniusz Tuszyński.
*W kategorii „ Najlepsza Zawodniczka” Puchar Dyrektora Szkoły w Gwiździnach zdobyła p. Grażyna Pruchniewska, na II miejscu uplasowała się Wiktoria Samsel, na III miejscu p. Magdalena Marszelewska.
*W kategorii ,, Najlepszy Junior” Puchar Pana Romana Biegajskiego, współorganizatora memoriału zdobył Paweł Grabowski, II miejsce zajął Kamil Lendzion, III miejsce zajął Klaudiusz Holewa.
*W kategorii „ Najlepszy Mieszkaniec Gwiździn” I miejsce zajął p. Andrzej Samsel, II miejsce zajął Jakub Wadecki, III miejsce p. Przemysław Margalski.

W czasie przerw pomiędzy rundami uczestnicy mogli skorzystać ze słodkiego poczęstunku, za który dziękujemy rodzicom uczniów naszej szkoły.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za liczny udział i zapraszamy za rok na X jubileuszowy memoriał warcabowy, zwycięzcom gratulujemy.