Sobota, 26 maja 2018. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Zmagania o tytuł gminnego mistrza ortografii

2015-05-02 13:05:44 (ost. akt: 2015-05-02 19:56:30)
W konkursie wzięli udział uczniowie z wszystkich szkół gminy Nowe Miasto

W konkursie wzięli udział uczniowie z wszystkich szkół gminy Nowe Miasto

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W Szkole Podstawowej w Radomnie odbył się XIII Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Każda szkoła z terenu nowomiejskiej gminy wytypowała trzy osoby (po 1 osobie z klasy I, II, III).

Maluchy z kolejnych klas pisali dyktando, a następnie przystąpili do rozwiązywania ortograficznych łamigłówek, zagadek, rebusów i uzupełniania luk w teście.

W klasyfikacji zespołowej zwyciężyli przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Jamielniku, którzy otrzymali puchar przechodni ufundowany przez Wójta Gminy Nowe Miasto Lub. P. Tomasza Waruszewskiego.
Drugie miejsce wywalczyli uczniowie ze Skarlina. Trzecie miejsce przypadło maluchom z Bratiana.

Ponadto jury przyznało indywidualnie tytuły mistrzów i wicemistrzów ortografii.
Tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII” otrzymali: Martyna Groszkowska z Gwiździn (klasa I), Milena Lewalska z Janielnika (klasa II) i Karolina Rogowska z Jamielnika (klasa III).

Tytuł „WICEMISTRZA ORTOGRAFII” zdobyli: Iwona Rudzinska ze Skarlina (klasa I), Marta Grzywacz ze Skarlina (klasa II) i Jacek Wiśniewski z Gwiździn (klasa III).

Trzecie miejsca zajeli: Tymoteusz Sternicki z Jamielnika (klasa I), Zuzanna Kamińska z Bratiana (klasa II) i Jakub Wiśniewski ze Skarlina (klasa III).

Organizatorzy dziękują wszystkim za zdrową rywalizację i dobrą zabawę.

Koordynatorka konkursu Elżbieta Granica — SP Radomno

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna Czytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages