Wtorek, 14 sierpnia 2018. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Goście z Ikei i eko-zabawy

2015-05-06 15:01:28 (ost. akt: 2015-05-06 15:05:13)
Z okazji Dnia Ziemi uczniowie z Tylic mieli naprawdę świetną zabawę

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie z Tylic mieli naprawdę świetną zabawę

Autor zdjęcia: Nadesłane

Z okazji Dnia Ziemi w Społecznej Szkole Podstawowej w Tylicach goszczono przedstawicieli firmy Ikea Industry w Lubawie – Jarosława Wiśniewskiego i Agnieszkę Kowalkowską, którzy przeprowadzili eko-warsztaty na temat ochrony środowiska.

Warsztaty poprowadzone zostały w 2 grupach wiekowych. Grupa pierwsza, którą stanowili uczniowie klas 0 – III, zajmowała się problemem zanieczyszczenia środowiska przez człowieka i wpływem zanieczyszczenia na jakość życia. Prowadzący przekazali najmłodszym dzieciom m.in. informacje na temat segregacji śmieci, które przydały się do części praktycznej warsztatów, podczas której dzieci musiały dokonać prawidłowej segregacji i umieścić różne przedmioty, opakowania w odpowiednim pojemniku.

Starsi uczniowie zgłębili wiedzę związaną z krążeniem wody w przyrodzie i efektem cieplarnianym. Uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach wykazując się dużą wiedzą na temat ochrony środowiska. Celem warsztatów było uwrażliwienie na piękno otaczającej przyrody, zachęcenie do ochrony środowiska oraz promowanie zdrowego stylu życia.

Na zakończenie uczniowie otrzymali słodkie upominki od firmy Ikea Industry w Lubawie oraz piłki i książki o tematyce przyrodniczej, które stanowiły nagrody dla uczniów biorących udział w „Rewii mody ekologicznej”. Zadaniem uczestnika rewii było przygotowanie i zaprezentowanie stroju przygotowanego z materiałów, które mogą być poddane recyklingowi.

SSP Tylice / kajoo
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę w naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages