Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

"Koperta życia" ułatwi pracę ratownikom medycznym

2015-05-24 10:00:00 (ost. akt: 2015-05-22 15:01:26)

Od 18 maja Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Nowe Miasto Lubawskie w Mszanowie prowadzi akcję społeczną "Koperta Życia". W akcji społecznej może wziąć udział każdy mieszkaniec gminy Nowe Miasto w wieku powyżej 60 roku życia, a także osoba niepełnosprawna.

Koperta życia to plastikowa koperta z kartą informacyjną oraz naklejka magnetyczna z napisem ’’Tu jest koperta życia’’ do umieszczenia na drzwiach lodówki. Koperta życia powinna być przechowywana właśnie w lodówce, ponieważ jest to urządzenie łatwe do zlokalizowania w każdym mieszkaniu. Umożliwi to ratownikom medycznym szybkie reagowanie w sytuacji zagrożenia życia.

Karta informacyjna zawiera podstawowe informacje na temat stanu zdrowia chorego, zażywanych leków, przebytych chorób, uczuleń itp., co zwiększa szansę na przeżycie osoby posiadającej Kopertę Życia.

Uczestnik akcji zobowiązuje się do wypełnienia karty informacyjnej, potwierdzenia treści w niej zawartych przez lekarza, umieszczenia jej w lodówce oraz oznaczenia lodówki naklejką magnetyczną „Tu jest koperta życia”.

Koperty życia odbierać można od 18 maja w Ośrodku Pomocy Społecznej w Mszanowie w pokoju nr 2.

OPS, kajoo
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages