Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Spotkanie młodych samorządowców w Gwiździnach

2015-05-25 16:34:30 (ost. akt: 2015-05-25 16:38:28)
Uczestnicy XVII Gminnych Spotkań Samorządowych w szkole w Gwiździnach

Uczestnicy XVII Gminnych Spotkań Samorządowych w szkole w Gwiździnach

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

Do Szkoły Podstawowej im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach przybyli przedstawiciele samorządów szkół nowomiejskiej gminy z opiekunami. W XVII edycji Spotkań Samorządowych wzięli udział uczniowie wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów.

Uczestnicy spotkania gościli w charakterze ekspertów młodzież z nowomiejskiego "Norwida". Na początku dyrektorka szkoły Hanna Błaszkowska wręczyła na ręce kierującej gminną oświatą Anny Lenckowskiej list gratulacyjny z serdecznymi życzeniami dla wójta Tomasza Waruszewskiego i wszystkich samorządowców z okazji 25 rocznicy funkcjonowania samorządu.

Następnie prowadzący spotkania, ich koordynator Henryk Zagórski wyraził żal z powodu śmierci Krystyny Danielewskiej, która od wielu lat w uczestniczyła w spotkaniach i z oddaniem wspierała je organizacyjnie. Uczestnicy uczcili jej pamięć minutą ciszy.

Głównym celem tegorocznej edycji warsztatowego działania zgromadzonych młodych samorządowców, było doskonalenie umiejętności sanmorządowych. Zaczęło się od usprawniania komunikacji. Podzieleni na przypadkowe pary uczniowie i nauczyciele musieli się odnaleźć i pozyskać podstawowe informacje o drugiej osobie, aby ją potem przedstawić.

Umiejętności samorządowe to między innymi dobre planowanie i organizacja. Dlatego w kolejnym zadaniu zespoły samorządowe opracowały szczegóły organizacyjne wyjątkowych imprez do realizacji w szkole. Uczniów wspierali w tym znacząco goście z nowomiejskiego Zespołu Szkół im. C. K. Norwida, którzy wcześniej opowiedzieli o swojej samorządowej pracy w szkole średniej. Projekty te były przedstawione i omówione.

Tradycyjnie wygospodarowano czas na rekreację w postaci zbijania kręgli. Poruszono też kilka problemów, z którymi borykają się społeczności szkolne. Za wspólną pracę wszystkie szkoły otrzymały książki, które wzbogacą szkolne zasoby.

Henryk Zagórski SP Gwiździny

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages