Wtorek, 14 sierpnia 2018. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Tańce po europejsku

2015-05-29 08:00:00 (ost. akt: 2015-05-28 14:34:47)
Dzieci wykonywały tradycyjne tańce krajów europejskich

Dzieci wykonywały tradycyjne tańce krajów europejskich

Autor zdjęcia: Arch. szkoły

W Społecznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Tylicach odbył się Dzień Europejski. Wcześniej uczniowie poznawali kraje należące do Unii Europejskiej, po czym ogłoszono konkurs Euro Dance, który polegał na przygotowaniu i zaprezentowaniu tańca jednego z krajów unijnych.

Uczniowie pod opieką nauczycieli z dużym zaangażowaniem przystąpili do realizacji zadania i podczas euro dyskoteki odbyły się pokazy taneczne, które podziwiała cała społeczność szkolna.

Można było obejrzeć: macarenę - nowoczesny taniec z Hiszpanii przygotowany przez zerówkę, szot – ludowy taniec polski pochodzący z Warmii i Mazur zatańczony przez klasę I, niemiecki taniec klaskany przez klasę II, taniec irlandzki wytańczony przez klasę III, flamenco przedstawiony przez dziewczęta z klasy IV. Klasa VI zaprezentowała belgijkę, taniec pochodzący z Belgii, a uznawany również w Polsce jako doskonały taniec integracyjny.

Nauczyciele pełni podziwu dla swoich wychowanków postanowili nagrodzić wszystkich tancerzy za długie przygotowania i piękne występy.

Każda z grup otrzymała dyplom oraz bon na pizzę z dostawą do szkoły. Wyróżniony jednak spośród wszystkich został taniec irlandzki w wykonaniu klasy III.

Dziękujemy bardzo za zaangażowanie w imprezę rodziców i przede wszystkim naszych uczniów.
Ewa Wodara
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages