Czwartek, 20 września 2018. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Rodzinnie na pikniku w Gwiździnach

2015-06-05 14:47:55 (ost. akt: 2015-06-05 14:51:07)
Start do biegu rodzinnego

Start do biegu rodzinnego

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

W ramach XVII Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny w Gwiździnach odbył się piknik integracyjny. Impreza rozpoczęła się od zatańczenia poloneza.

Piknik odbył się na terenie przyszkolnym i w Szkole Podstawowej im. ks. Kazimierza Wróblewskiego w Gwiździnach. Zebranych powitali Hanna Błaszkowska — dyrektorka szkoły, Tomasz Waruszewski — wójt gminy Nowe Miasto Lubawskie oraz Ireneusz Dąbrowski — sołtys wsi Gwiździny, którzy życzyli wszystkim udanego popołudnia.

Na początek wystąpiły dzieci szkolne oraz przedszkolaki. Kilka piosenek zaśpiewały też panie z miejscowego Klubu Seniora. Można było obejrzeć wystawę prac plastycznych uczniów, na których przedstawieni byli członkowie rodzin. Bieg rodzinny wygrał Piotr Waruszewski, a w klasyfikacji rodzin zwyciężyła familia Waruszewskich. W potyczkach rodzinnych również niepokonani byli państwo Waruszewscy. Konkurs celności wygrała Joanna Marszelewska.

Rower — główną nagrodę w loterii fantowej wylosowała Jagoda Szmidt. Ogłoszono wyniki konkursu plastycznego “Rodzina i ja”. Wygrały go Martyna Groszkowska i Amelia Dembińska oraz Zuzanna Marchlewska. Na quiz rodzinny i kiermasz książek zaprosiła biblioteka. Chętne osoby wzięły udział w warsztatach rękodzieła. Można było pojeździć bryczką, a milusińscy malowali sobie twarze. Nie zabrakło kiełbasek z grilla i swojskich ciast w kawiarence.

Spotkanie zorganizowali szkoła wraz z Radą Sołecką, a odbyło się ono pod patronatem wójta nowomiejskiej gminy. Organizatorów wspomógł finansowo Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanowie i sponsorzy.

Więcej informacji w piątkowej “Gazecie Nowomiejskiej”.

Grażyna Jonowska

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages