Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Gminna gra terenowa „Z przyrodą za pan brat”

2015-06-07 12:28:13 (ost. akt: 2015-06-07 12:31:15)
Jedna z drużyn na leśnym szlaku

Jedna z drużyn na leśnym szlaku

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie zaprosił czteroosobowe drużyny wraz z opiekunem, ze szkół podstawowych z terenu Gminy Nowe Miasto Lubawskie do wzięcia udziału w Gminnej Grze terenowej „Z przyrodą za pan brat ”.

Imprezę otworzyła Pani Dyrektor Ewa Przybylska. Następnie przekazała głos koordynatorkom gry terenowej Dorocie Oczkowskiej i Grażynie Zagórskiej , które zapoznały uczestników z jej zasadami. Przedsięwzięcie miało na celu ukazanie dzieciom walorów przyrodniczych najbliższej okolicy oraz uwrażliwienie na piękno otaczającej przyrody.

Uczestnicy, podzieleni zostali drogą losowania na 6 grup, otrzymali mapę Bratiana oraz koperty z ciekawymi zadaniami przyrodniczo – ekologicznymi takimi jak np. rozpoznawanie głazów, kierunków geograficznych, roślin i ziół, wykonanie roweru z drewnianych elementów. Uczestnicy rywalizowali też w konkurencjach ruchowych: z chustą animacyjną, w strzelaniu z łuku, w biegu w wieloosobowych nartach. Gra zakończyła się ogniskiem z kiełbaskami, przy którym odbył się pokaz walk rycerskich. Na koniec rozdano upominki dla najlepszych, dla wszystkich uczestniczących w grze szkół oraz nagrody indywidualne.

W organizacji imprezy pomagali nauczyciele, rada rodziców oraz uczniowie. Sponsorami nagród było Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Olsztynie oaz Gmina Nowe Miasto Lubawskie.
Gminna Gra Terenowa była dla wszystkich okazją do integracji poprzez wspólne działanie. Dzięki zabawie w terenie uczestnicy w nietypowy sposób utrwalili wiadomości z przyrody, jednocześnie świetnie się bawiąc.


Grażyna Zagórska ZS Bratian

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages