Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Happening Ekologiczny po raz dwunasty w Jamielniku

2015-06-08 15:50:40 (ost. akt: 2015-06-08 15:54:39)
Na pamiątkowej fotografii po zakończeniu spotkania

Na pamiątkowej fotografii po zakończeniu spotkania

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

XII Powiatowy Happening Ekologiczny w Jamielniku przebiegał pod hasłem "Jedz zdrowo, bo organizm to nie śmietnik!". Miło nam było gościć uczniów i nauczycieli ze szkół z Krotoszyn, Lipinek, Zwiniarza i Radomna oraz naszych maluchów z klas I – III.

W tym roku poprzez zabawę uczyliśmy się, co warto jeść, by być zdrowym. Własnoręcznie przygotowaliśmy sałatkę ze świeżych warzyw, szaszłyki owocowe oraz pastę jajeczną. Dzieci miały niesamowitą frajdę podczas prac kulinarnych. Z wielkim zaangażowaniem kroiły, siekały, mieszały i doprawiały do smaku, aż stworzyły pyszności, które później zajadały z apetytem. W czasie spotkania uczyliśmy się również, jak i dlaczego należy segregować odpady. Dzieci dzieliły i odpowiednio zgniatały śmieci, by zmniejszyć ich objętość.

Świetną zabawą dla maluchów okazało się malowanie toreb wielokrotnego użytku. W ten sposób uczyliśmy się, jak należy robić zakupy, żeby niepotrzebnie nie wytwarzać śmieci. Uczestnicy spotkania sadzili też cebulkę i pietruszkę w samodzielnie wykonanych doniczkach. Przekonaliśmy się, że śmieci mogą zostać zmienione np. w piękną doniczkę, w której można wyhodować zdrowe zioła. Nasze spotkanie mogło się odbyć dzięki pracy nauczycielek z jamielnickiej szkoły (p. M. Granica, p. K. Przeradzkiej, p. I. Wasilów, p. E. Przybyłowskiej i p. O. Rzeźnikiewicz), które przygotowywały happening przez wiele godzin.

W przeprowadzeniu happeningu wspomogli nas sponsorzy: Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej, Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lub. ,wójt Gminy Nowe Miasto Lub. oraz Przetwórnia Owoców i Warzyw Robert Kowalkowski w Lubawie. Na spotkaniu nie zabrakło również gości. Prelegentami, którzy zechcieli się z nami podzielić wiedzą na tegorocznym happeningu byli p. Krystyna Obrębska z nowomiejskiego SANEPID – u i p. Wiesław Klonowski ze Starostwa Powiatowego w Nowym Mieście Lub. Odwiedziła nas również p. Anna Lenckowska, reprezentująca Gminę Nowe Miasto Lub. Dzięki gościom i sponsorom uczestnicy happeningu otrzymali podarunki oraz drzewka dla szkół i zjedli pyszne, ekologiczne posiłki. Tradycją naszej placówki jest coroczne sadzenie drzewa upamiętniającego happening. W tym roku nasz szkolny ogród wzbogacił się o piękny klon.

Dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły nam zorganizować spotkanie: panu woźnemu, pani z kuchni, gimnazjalistom i rodzicom, którzy wykonywali pyszne kanapki. Mamy nadzieję, że tegoroczny happening dał dzieciom wiele radości, wzbogacił je o wiedzę ekologiczną, a zdobyte umiejętności będą stosować na co dzień.

Mirosława Granica, Szkolny koordynator edukacji ekologicznej

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages