Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Festyn Rodzinny w Pacółtowie

2015-06-11 20:05:05 (ost. akt: 2015-06-11 20:08:55)
Podczas przeciągania liny

Podczas przeciągania liny

Autor zdjęcia: Fot. Nadesłane

W ramach XVII Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny odbył się w Pacółtowie (gmina Nowe Miasto) Festyn Rodzinny.

Otworzyła go sołtys Pacółtowa – Melania Sarnowska – Dembek, dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej rodzinnej imprezy. Radę Sołecką wsparł między innymi Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanowie. Pierwszą atrakcją festynu był występ działającej w miejscowej świetlicy Grupy Cyrkowej „Piccolo” pod kierownictwem Grażyny Zagórskiej. Artyści cyrkowi przyjechali na festyn bezpośrednio z Brodnicy, gdzie brali udział w Ogólnopolskich Spotkaniach Cyrkowych. W centrum uwagi podczas niedzielnego festynu były rodziny.

Prowadzący imprezę Henryk Zagórski zaprosił wszystkich do rodzinnego współzawodnictwa z humorem. Wzięło w nim udział siedem rodzin. Najlepiej spisali się państwo Kucińscy przed p. Meller i p. Zielińskimi. Wszystkie startujące rodziny otrzymały nagrody za wspólny wysiłek. Drobnymi nagrodami obdarowywano też dzieci startujące w zabawach sprawnościowych. Goście festynu korzystali też z przejażdżki bryczką, którą powoził radny Józef Karwowski. w towarzystwie jeżdżącej konno córki Marty. Był to też dobry czas na spotkanie przy stołach zastawionych pysznościami przygotowanymi przez miejscowe Koło Gospodyń. Uczestnicy festynu ustawiali się też w kolejce do grilla z kiełbaskami. Kiedy nastał wieczór, festynowi goście ruszyli do tańca przy wpadającej w ucho muzyce. To była udana, rodzinna niedziela w Pacółtowie.

Organizatorzy

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages