MTB u Brata Jana w tylickim lesie

2015-06-19 14:12:55(ost. akt: 2015-06-19 14:15:06)
Start był niedaleko wjazdu do tylickiego lasu

Autor zdjęcia: Nadesłane

W miniony weekend 64 miłośników dwóch kółek stanęło na starcie kolejnego wyścigu kolarskiego "MTB u Brata Jana". Wielu z nich pochodziło w terenu powiatu nowomiejskiego, ale nie zabrakło gości z Gdyni, czy Olsztyna.
Na dystansie hobby (13 km) wystartowało 25 zawodników, a na dystansie mega (52 km) zmierzyło się 39 kolarzy. Po wyścigu kolarze spotkani się w hali Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich, gdzie podsumowano wyścig i wręczono nagrody.

Najmłodszym zawodnikiem MTB okazał się 12-letni Olaf Soboczyński, uczeń miejscowej szkoły, a najstarszym 73-letni Alojzy Zieliński z Bielic.

Przedstawiamy wyniki kolarzy z powiatu nowomiejskiego. W kategorii open na dystansie hobby trzecie miejsce zajął Mariusz Florkowski (Nowe Miasto), czwartą i piątą lokatę zajęli kolejno Tomasz Lewsza (Krotoszyny) i Damian Artuszewski (Nowe Miasto). Ósmy był Paweł Gortatowski (Nowe Miasto), dziewiąty Tomasz Skrzypczak (Nawra), dziesiątą i jedenastą pozycję zajęli Dariusz i Jacek Soboczyńscy (Bratian). 13 i 14 miejsce przypadło kolejno Andrzejowi Zielińskiemu (Bielice) i Arkadiuszowi Biegajskiemu (Bratian). Grzegorz Zieliński (Nawra) był 17, Kacper Golubski (Nowe Miasto) — 19, Emilia Osmańska (Bratian) — 21, Olaf Soboczyński (Bratian) — 22, Alojzy Zieliński (Bielice) — 24, a Wiesław Siwy (Wielkie Bałówki) był 25.

W kategorii open na dystansie mega najlepiej z terenu naszego powiatu wypadł Tadeusz Piątkowski (Nowe Miasto – Retro Rowery Duda Team), bo zajął piąte miejsce. Na szóstym był Mariusz Kaczyński (Nowe Miasto, Terra Lubavia). Dopiero na 20 i 21. miejscu znaleźli się kolejni nowomieszczanie w tej kategorii — Przemysław Ławicki (Terra Lubavia) i Dawid Jaroszewski. Marcin Piotrowicz (Nowe Miasto — Terra Lubavia) i Cezary Kawiecki (Pacółtowo) zajęli 24. i 25. miejsca. Waldemar Lewsza z Krotoszyn (Terra Lubavia) był 39.

Na zawody zaprosili Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie, Gminne Zrzeszenie LZS, Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie oraz Terra Lubavia.