Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Żądali pieniędzy, usłyszeli zarzuty i trafili do aresztu

2015-06-23 13:05:52 (ost. akt: 2015-06-25 09:30:07)

Autor zdjęcia: Archiwum

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom powiatu brodnickiego, którzy są podejrzani o wymuszenie rozbójnicze. Mężczyźni mieli żądać wydania pieniędzy od kilku pokrzywdzonych grożąc im pobiciem, posługując się przy tym pałką oraz bronią gazową.

Cała sytuacja miała miejsce w Gwiździnach na terenie gminy Nowe Miasto Lubawskie, wtedy to oficer dyżurny nowomiejskiej komendy przyjął zgłoszenie o wymuszeniu rozbójniczym. Jak się okazało nie była to sytuacja jednostkowa, do podobnego zdarzenia doszło tego wieczoru jeszcze raz. Scenariusz w obu przypadkach był podobny. Według relacji pokrzywdzonych wynikało, że dwaj mężczyźni mieli żądać wydania pieniędzy grożąc im pobiciem. Posługiwali się przy tym pałką oraz bronią gazową. Mężczyźni nie osiągnęli swego zamiaru z uwagi na ucieczkę pokrzywdzonych.
 
Dzięki pracy policjantów z wydziału kryminalnego nowomiejskiej komendy szybko okazało się, że za tymi przestępstwami stoją dwaj mieszkańcy Brodnicy w wieku 24 i 28 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy i osadzeni w policyjnej celi. Usłyszeli już zarzuty.
 
Na wniosek policjantów i prokuratora sąd zastosował tymczasowy areszt wobec mieszkańców sąsiedniego powiatu.
 Za przestępstwo wymuszenia rozbójniczego kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 10 lat.
 
Z ustaleń nowomiejskich śledczych wynika, że pokrzywdzonych tej nocy mogło być więcej. W związku z powyższym faktem policjanci proszą wszystkie osoby, które były świadkami, bądź też uczestnikami wyżej opisanych zdarzeń mających miejsce nocą z 13 na 14 czerwca w Gwiździnach o kontakt. Osoby te proszone są o kontakt osobisty w budynku Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim lub też telefoniczny pod nr tel. 56 474 42 32 lub 56 474 42 00. 
KPP Nowe Miasto
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Łukasz #1762133 | 89.231.*.* 24 cze 2015 21:54

    Totalne bzdury wypisujecie. Dwóch niewinnych chłopaków zostało ofiarami pomówień pijaków i teraz siedzą w areszcie. Policja w Polsce to banda nieudaczników, prawdziwymi gangami boją się zająć a przypadkowych chłopaków aresztują. Żal...

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages