Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Festyn Letni przy społecznej szkole w Tylicach

2015-07-16 08:00:00 (ost. akt: 2015-07-15 14:58:50)
Niemal wszyscy organizatorzy festynu ubrali charakterystyczne koszulki

Niemal wszyscy organizatorzy festynu ubrali charakterystyczne koszulki

Autor zdjęcia: Kasia Ochocka

Przy Społecznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Tylicach odbył się doroczny Festyn Letni. Ponownie nie zabrakło atrakcji, na frekwencję też nie można narzekać.

Festyn zorganizowały Tylickie Stowarzyszenie Rozwoju oraz Rada Rodziców. Spotkanie rozpoczęła msza święta, po niej był czas na festynowe atrakcje.


Głównym punktem spotkania  był mecz kawalerów z żonatymi, który rozegrano już po raz XXII. W tym roku znaczne zwycięstwo, bo 12:6 odnieśli żonaci. Padła największa ilość bramek, bo aż 18. W piłkę siatkową zagrały również panny z mężatkami. Tu górą były mężatki, które w wygrały 3:1. Mecz piłki nożnej sędziował Arkadiusz Wierzbowski z Gwiździn, a siatkówki – tradycyjnie ks. Marek Lubieniecki, który wybrał i nagrodził najlepszą zawodniczkę turnieju – panią Magdę Wysocką.

Sportowo i plastycznie mogli spędzić czas również najmłodsi. Dla nich przygotowano gry i zabawy oraz malowanie twarzy. Spalone kalorie łatwo można było uzupełnić w kawiarence przygotowanej przez rodziców. Były smaczne ciasta, lody, gofry, zapiekanki, kiełbaski  z grilla….

Swoje umiejętności wokalne i taneczne zaprezentowali uczniowie naszej szkoły. Swój koncert dał również zespół Sami Swoi. Umiejętności wokalne każdy mógł sprawdzić również podczas karaoke. Zainteresowanie, nie tylko dzieci, wzbudziła prezentacja samochodu policyjnego i rozmowa z policjantami. Okazało się, wszystkie dzieci chcą zostać policjantami.

W godzinach wieczornych wystąpił Teatr Ognia Wena, prowadzony przez panią Małgorzatę Goldon. Goście mieli możliwość zakupu kwiatów, przejażdżki bryczką, wypróbowania swojego szczęścia w loterii fantowej, która cieszyła się dużym powodzeniem, ponieważ po jej zakończeniu rozlosowano aż 45 nagród głównych.

Na koniec były tańce pod chmurką. Chociaż chwilami padał deszcz, to nie wystraszył naszych gości i wszyscy świetnie się bawili. Serdecznie dziękujemy naszym gościom i licznym sponsorom, bez których nasza impreza byłaby o wiele skromniejsza.

Ewa Wodara
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę w naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages