Wtorek, 14 sierpnia 2018. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Oficjalne otwarcie nowych dróg w Skarlinie

2015-08-02 13:01:23 (ost. akt: 2015-08-03 14:30:08)
Moment przecięcia wstęgi na nowej drodze w Skarlinie

Moment przecięcia wstęgi na nowej drodze w Skarlinie

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

Dobiegła końca największa inwestycja roku 2015 w gminie Nowe Miasto Lubawskie. Wczoraj oficjalnie otwarto drogę gminną Skarlin – Podlaszewo.

Na nowym placu parkingowym w centrum wsi spotkali się przedstawiciele władz samorządowych, inwestorzy i wykonawcy robót, radni i sołtysi nowomiejskiej gminy, zaproszeni goście, przedstawiciele organizacji oraz mieszkancy wsi Skarlin.


— Budowa drogi Skarlin-Podlaszewo oraz zagospodarowanie centrum wsi było naszym marzeniem od wielu lat. Dzisiejszy dzień jest dla mieszkańców wielkim wydarzeniem i zostanie zapisany na kartach kronik oraz przejdzie do historii naszej miejscowości — mówił radny Andrzej Pieńczewski, który prowadził spotkanie.

Zadanie „Przebudowa drogi gminnej Skarlin – Podlaszewo” obejmowało prace od Śluzki do drogi powiatowej wraz ze skrzyżowaniem, od krzyża przy stawie wiejskim w kierunku Podlaszewa wraz ze skrzyżowaniem dróg gminnych, od skrzyżowania z drogą powiatową do skrzyżowania dróg gminnych. Realizowała je firma Skanska. Roboty zakończono z ponad miesięcznym wyprzedzeniem. Inwestycja została dofinansowana w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój. W kosztach partycypował też powiat nowomiejski.

Wójt Tomasz Waruszewski w swoim wystąpieniu podkreślił, że była to największa inwestycja w powojennej historii Skarlina i największa tegoroczna gminy Nowe Miasto Lubawskie. Podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do jej realizacji.

— Wybudowaliśmy trzy nowe drogi o łącznej długości 3,5 km. Są to droga na Śluzkę, na Podlaszewo oraz drogi wewnętrzne w centrum wsi. Inwestycja kosztowała łącznie 2 mln. 270 tys zł. Dodatkowo wykonany został plac parkingowy w centrum wsi. Dziękuję księdzu proboszczowi, który użyczył działki pod parking i radnym, którzy zgodzili się wyasygnować w budżecie dodatkowe środki na ten plac w wysokości prawie 100 tys. zł — mówił gospodarz gminy.

Głos zabrał też sołtys wsi Andrzej Godziński, który w imieniu własnym, Rady Sołeckiej oraz mieszkańców wsi Skarlin podziękował wójtowi, Radzie Gminy i radnemu oraz wykonawcy za nowe drogi i parking. Wyraził swoje przekonanie, że drogi te będą służyły długie lata mieszkańcom wsi.

Następnie na nowym parkingu nastąpiło poświęcenie nowych traktów przez księdza kanonika Krzysztofa Szulca, proboszcza parafii Skarlin. Potem wszyscy udali się na nowe drogi, gdzie nastąpiło tradycyjne przecięcie wstęgi i oficjalne otwarcie nowych traktów.

Grażyna Jonowska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zed #1787494 | 164.126.*.* 2 sie 2015 17:04

  Niepocieszeni będą na pewno właściciele okolicznych myjni samochodowych, bowiem na tak pięknym dywaniku trudno będzie teraz ubabrać bardziej i mniej wypasione limuzyny. Nie chodzi mi o mieszkańców.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages