Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Spotkanie w Gwiździnach z pracownikami „Gazety Nowomiejskiej”

2015-10-03 11:31:48 (ost. akt: 2015-10-03 11:41:07)
Jedną z niespodzianek był urodzinowy tort

Jedną z niespodzianek był urodzinowy tort

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Niebawem, bo 13 października 2015 roku, „Gazeta Nowomiejska” będzie obchodzić swoje 20. urodziny. Z tej okazji w Bibliotece w Gwiździnach zorganizowane zostało spotkanie z pracownikami lokalnego tygodnika. Impreza połączona była z konkursem wiedzy o gazecie.

Zebranych w bibliotece mieszkańców wsi, uczniów miejscowej szkoły i gości powitała Jolanta Górtatowska, szefowa biblioteki.

Szczególne słowa i życzenia skierowała do bohaterów uroczystego spotkania — Grażyny Jonowskiej, sekretarza Redakcji „Gazety Nowomiejskiej” i Stanisława R. Ulatowskiego, redaktora naczelnego tygodnika. Odczytała też gratulacje od Michała Wróblewskiego, dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Mszanowie. Wiele ciepłych słów pracownicy lokalnego tygodnika usłyszeli też od Hanny Błaszkowskiej, dyrektorki szkoły w Gwiździnach oraz Tomasza Waruszewskiego, wójta gminy Nowe Miasto Lubawskie.

Troje uczniów — Joanna Marszelewska, Zuzanna Marchlewska i Jakub Gajkowski odczytało wiesze o „Gazecie Nowomiejskiej” własnego autorstwa. Potem przyszedł czas na rywalizację. Trzyosobowe drużyny wzięły udział w Konkursie wiedzy o „Gazecie Nowomiejskiej”. Okazało się, że najlepiej znała tygodnik reprezentacja klasy piątej, która otrzymała pamiątkowy puchar. Drugie miejsce zajęli szóstoklasiści, a trzecie klasa czwarta.

Po wręczeniu nagród i dyplomów, przyszedł czas na rozmowę z pracownikami gazety, którzy chętnie odpowiadali na pytania i opowiadali ciekawostki dotyczące swojej pracy. Przy kawie i słodkim poczęstunku miło płynął czas. Była też niespodzianka — urodzinowy tort z 20 świeczkami, który wszystkim bardzo smakował. Chętni obejrzeli przygotowaną wystawę archiwalnych numerów „Gazety Nowomiejskiej”.

Pracownicy redakcji dziękują Bibliotece w Gwiździnach i gwiździńskiej Szkole Podstawowej im. ks. Kazimierza Wróblewskiego za zorganizowanie miłego spotkania.

Grażyna Jonowska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages