Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Za nami I Bieg Pacółtowski

2015-10-21 15:36:58 (ost. akt: 2015-10-23 22:20:37)
Podczas startu do jednego z biegów

Podczas startu do jednego z biegów

Autor zdjęcia: Fot. Nadesłane

W niedzielne popołudnie 18.10.2015 r. na placu przy Świetlicy Wiejskiej w Pacółtowie zgromadzili się miłośnicy aktywności ruchowej, aby wystartować w I Biegu Pacółtowskim.

Wśród organizatorów tej sportowo – rekreacyjnej imprezy znalazło się Gminne Zrzeszenie LZS Nowe Miasto Lubawskie, Uczniowski Klub Sportowy „Sprint” w Pacółtowie, Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie, Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim i Rada Sołecka wsi Pacółtowo. Wymienione urzędy wystąpiły też jako sponsorzy podobnie jak firma Agro – Produkt Mariana Zellmy i mieszkaniec Pacółtowa Józef Karwowski.

Wszystkich sportowców przywitała sołtys Pacółtowa. Udanego startu życzyli im też: członek Rady Gminy Nowe Miasto Lubawskie Józef Karwowski i prezes Gminnego Zrzeszenia LZS Piotr Patalon.
Malownicze trasy biegu wiodły przez pacółtowskie wzgórza. Jedna liczyła 2000 m. i pobiegli nią zawodnicy najmłodsi do szkoły podstawowej włącznie. Pozostali uczestnicy biegu przemierzyli trasę 3500 m.

Podczas całej imprezy czynny był punkt medyczny, w którym można było sprawdzić
swoje ciśnienie. Start do biegu poprzedziła wspólna rozgrzewka przy muzyce prowadzona przez Grażynę Zagórską. Honorowym starterem obu kategorii wiekowych była Pani Sołtys.
Obie trasy I Biegu Pacółtowskiego pokonało łącznie 64 uczestników, którzy wygrali ze zmęczeniem, deszczem i błotem. Po przekroczeniu mety, zawodnicy korzystali z wody, gorącej herbaty i wypieków miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. Wśród najmłodszych dziewcząt zwyciężyła Zuzanna Dąbrowska z Pacółtowa przed Oliwią Florenc i Weroniką Czajką – obiema z Nowego Miasta Lubawskiego. Najlepszym z chłopców okazał się Wojciech Patalon z Bratiana. Drugi przybiegł Oliwier Zdanowski z Nowego Miasta Lubawskiego a trzecie miejsce zajął Miłosz Bednarczyk z Gwiździn. Wśród kobiet tryumfowała Kamila Pawłowska z Marzęcic przed Wiktorią Samsel z Gwiździn i Karoliną Obrębską z Marzęcic. W mocnej stawce mężczyzn bieg wygrał Mariusz Pawłowski z Marzęcic przed Mateuszem Krawieckim z Lubawy i Piotrem Patalonem z Bratiana.

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i medale. Najstarszy zawodnik - Jerzy Szymański z Kurzętnika i najmłodszy – Bartosz Dąbrowski z Pacółtowa otrzymali specjalne statuetki. Wszyscy obdarowani też zostali nagrodami rzeczowymi, które losowano. Warto zwrócić uwagę na wspaniałą atmosferę, jaką stworzyli dorośli uczestnicy biegu, którzy w większości znają się osobiście. W ten naturalny sposób promują oni wśród najmłodszych nie tylko samo bieganie, ale też zdrową, sportową rywalizację.

Prowadzący I Bieg Pacółtowski: Grażyna i Henryk Zagórscy


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kotek #1841379 | 82.160.*.* 22 paź 2015 20:50

  Jak dla porażka z tym biegiem, byłem i wiem, organizator - Grażynko, czas przejść na emeryturę

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. waldi #1840279 | 188.146.*.* 21 paź 2015 15:58

  wielkie brawa i podziękowania dla organizatorów

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages