Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Ważny dzień dla pierwszoklasistów

2015-10-25 14:00:00 (ost. akt: 2015-10-23 16:09:09)
Pierwszoklasiści podczas uroczystości

Pierwszoklasiści podczas uroczystości

Autor zdjęcia: Arch. szkoły

W Społecznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Tylicach odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów.

W uroczystości, przygotowanej przez wychowawczynię klasy pierwszej – Ewelinę Leśniewską, uczniów i wychowawczynię klasy III oraz Samorząd Uczniowski, udział wzięli rodzice pierwszoklasistów, nauczyciele, pracownicy i uczniowie szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców, organu prowadzącego szkołę – Tylickiego Stowarzyszenia Rozwoju oraz pani Anna Lenckowska – kierownik Referatu Oświaty Gminy Nowe Miasto Lub.

Kandydaci na pierwszoklasistów zaprezentowali część artystyczną, na którą składały się wiersze i piosenki. Otrzymali gromkie brawa, które oznaczały, że „mogą zostać uczniami, bo już wiele potrafią”.

Po występie dzieci złożyły ślubowanie i obiecały jak najlepiej wypełniać obowiązki ucznia i dbać o dobre imię szkoły. Występ i ślubowanie wzbudziły wiele emocji nie tylko u dzieci, ale także u rodziców. Kolejnym równie emocjonującym punktem było ślubowanie rodziców pierwszoklasistów. Dzieci bacznie obserwowały, czy rodzice ustawią się równiutko w rzędach i słuchały słów przysięgi powtarzanych przez mamę i tatę.

Po ślubowaniach, najmłodsi adepci wiedzy zostali pasowani przez panią dyrektor Ewę Wodara na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły i złożyli pamiątkowe odciski palca w kronice szkoły.

Na zakończenie otrzymali dyplomy i pamiątkowe znaczki oraz upominki od Rady Rodziców i Tylickiego Stowarzyszenia Rozwoju.

W tym roku szkolnym klasę pierwszą rozpoczęło w Tylicach 14 uczniów.

Ewa WodaraPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages