Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Jak zaplanować swoją przyszłość i karierę zawodową?

2015-11-04 23:14:31 (ost. akt: 2015-11-04 23:23:45)
Wokół przedstawiciela marynarki handlowej było zawsze wielu zainteresowanych

Wokół przedstawiciela marynarki handlowej było zawsze wielu zainteresowanych

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W Zespole Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie odbyło się spotkanie nazwane Dniem Zawodoznawczym. Impreza była promocją zawodów, a wzięli w niej udział przedstawiciele różnych profesji, a także szkół i instytucji.

Głównymi odbiorcami wiedzy o konkretnych zawodach byli uczniowie ze szkół prawie całego powiatu. Przedstawiono im zawody m.in. elektryka, hydraulika, fizjoterapeuty, psychologa, bibliotekarza, policjanta, celnika i wielu innych.

Dyżurujący przedstawiciele różnych specjalizacji odpowiadali na pytania młodzieży, a wśród nich powtarzało się — „ile można zarobić?.... Ponadto fachowcy różnych dziedzin tłumaczyli na czym polega ich praca i z czym zmagają się na co dzień.

Uczniowie mogli przymierzać ubiory używane w niektórych zawodach i mieli bezpośredni kontakt ze specjalistycznymi urządzeniami. Na spotkaniu swoją ofertę kształcenia przedstawiły szkoły średnie z Nowego Miasta Lubawskiego, Kurzętnika i Bielic. Dzięki prezentacjom zawodów mogli świadomie wybrać najbardziej odpowiedni kierunek kształcenia dla siebie i dowiedzieć się jak zaplanować swoją przyszłość i karierę zawodową.

Organizatorami zawodoznawczego spotkania było Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście oraz Zespół Szkół w Bratianie.

Alina Szpejna/Aleksandra Danielewska


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages