Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Zabaw z pluszowym misiem nie było końca

2015-11-30 11:06:24 (ost. akt: 2015-11-30 11:57:49)
Dzieci podczas uroczystości w bibliotece

Dzieci podczas uroczystości w bibliotece

Autor zdjęcia: Arch. bibliotek

Urodziny Pluszowego Misia obchodzone były również w Bibliotekach Publicznych w gminie Nowe Miasto Lubawskie. Pluszak był zadowolony, a dzieci szczęśliwe.

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. Święto to ustanowiono w setną rocznicę powstania maskotki, kiedy to w 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie, podczas którego jeden z myśliwych postrzelił małego niedźwiadka.

Prezydent ujrzawszy zranione i przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Świadek tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku i opisał zdarzenie w waszyngtońskiej gazecie.

Fakt ten w celach marketingowych wykorzystał producent zabawek, który postanowił wyprodukować maskotkę na podobieństwo zranionego niedźwiadka. I to był strzał w dziesiątkę! Od tego momentu pluszowy misiak stał się ulubioną maskotą nie tylko dzieci, ale również dorosłych.

Z tej to właśnie okazji, po raz kolejny zorganizowano w bibliotekach publicznych urodziny Pluszowego Misia. Jak zawsze goście dopisali i to nie tylko „malusińscy”. Ewa Skubaja do biblioteki w Radomnie i Bratianie zaprosiła przedszkolaków.

W gwiździńskiej i jamielnickiej bibliotece uroczystość odbyła się w sobotę, zatem nikt nie mógł przewidzieć ilu gości będzie chciało uczestniczyć w święcie Pluszowego Misia. I tu, ku wielkiemu zaskoczeniu, goście dopisali. Życzeniom i zabawom na przemian z recytacją i lekturą o pluszowym misiu nie było końca.

Celem tego święto jest nie tylko integracja najmłodszego pokolenia, ale również kształtowanie u dzieci poczucia poszanowania zabawek, rozbudzanie czytelnictwa u najmłodszych, a także rozwijanie u dzieci poczucia ważności podtrzymywania tradycji związanych z obchodzeniem urodzinowych świąt, którym towarzyszy tort i wspólne „Sto lat".

Elżbieta OlsztaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages