Wtorek, 14 sierpnia 2018. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

,,Świat ludzkich uczuć w poezji” — wieczornica w Zespole Szkół im.Jana Pawła II w Jamielniku

2015-12-10 19:21:12 (ost. akt: 2015-12-10 19:29:12)
Uczniowie, którzy wzięli udział w wieczornicy z opiekunkami

Uczniowie, którzy wzięli udział w wieczornicy z opiekunkami

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Dnia 30.11.2015 r. w ramach realizacji Rządowego programu ,,Bezpieczna+” w ZS im. Jana Pawła II w Jamielniku odbyła się wieczornica,,Świat ludzkich uczuć w poezji” przygotowana przez uczniów klas pierwszych i drugich gimnazjum oraz panie: Beatę Hajduk i Annę Żuralską.

Na uroczystości obecne było liczne grono mieszkańców okolicznych wsi, w tym m.in.p.Barbara Grzywacz-radna powiatowa, prezes Stowarzyszenia Wspierającego Rozwój Wsi Jamielnik i przewodnicząca Klubu Seniora, p.Edyta Gorzka – wiceprzewodniczącegoa Rady Gminy NML, p.Anna Dymowska-radna gminy NML, sołtysi wsi Bagno i Gryźliny- p. Grażyna Bąkowska oraz p. Edward Namsołek, p. Sylwia Arentowicz- przedstawicielka Rady Rodziców, reprezentanci Hufca im.Bohaterów Września 1939 r. w NML- hm. Jerzy Szypulski z phm. Haliną Wolską-Szypulską , członkowie Klubu Seniora oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Jamielnika, ks.proboszcz Marek Wróblewski.

Na początku zaproszonych gości powitała pani wicedyrektor- Danuta Cyglicka. Następnie konferansjerzy wprowadzili uczestników wieczornicy w tematykę spotkania , którą była refleksja oraz zaduma nad dniem codziennym,losem człowieka i poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie, w czym tkwi wielkość i piękno poezji. Przeniesieniu się w fascynujący i tajemniczy świat ludzkich uczuć , przeżyć i doznań służył magiczny, jesienny wystrój i dekoracja wieczorku.W specjalnie przygotowanej sali panował półmrok, a niezwykły, romantyczno-melancholijny nastrój spotkania spotęgowały małe płomyki ognia , w których odbijały się kolory darów jesieni:żółć, czerwień , brąz. W tak przygotowanej scenerii goście mogli w skupieniu wysłuchać recytacji utworów lirycznych przywracających wiarę w ludzi i ukazujących piękno świata.

Uczestnicy spotkania nagrodzili występujących uczniów gromkimi brawami.Nie zabrakło też słów podziękowania ze strony przedstawicieli rad powiatu i gminy, do których p.B.Grzywacz oraz p.E.Gorzka dołączyły upominki będące dla recytatorów miłą niespodzianką.
Wieczornica miała uroczysty charakter. Było to niezwykłe spotkanie z poezją pozwalające z przekonaniem powiedzieć za ks. Janem Twardowskim:,, Wiersze to jeszcze jeden sposób mówienia do drugiego człowieka - i do samego siebie.”

ZS Jamielnik


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages