Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej w Bratianie

2015-12-16 12:00:00 (ost. akt: 2015-12-15 18:04:39)
Podczas turnieju piłki nożnej dziewcząt w Bratianie

Podczas turnieju piłki nożnej dziewcząt w Bratianie

Autor zdjęcia: Fot. Nadesłane

Wraz ze zbliżającym się końcem roku, organizatorzy odhaczają realizację ostatnich imprez sportowych. Kalendarz szkolnych zawodów sportowych w gminie Nowe Miasto Lubawskie kończy się na Gminnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych.

Reprezentacje wszystkich szkół z terenu gminy spotkały się na hali sportowej Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie. Piłkarski turniej rozegrano systemem: „każdy z każdym”. Dzięki temu każdy z sześcioosobowych zespołów rozegrał pięć spotkań. W sumie w piętnastu meczach dziewczęta walczyły o najlepsze miejsca w zawodach. Opiekunowie drużyn zwrócili uwagę na wyrównany poziom sportowy poszczególnych reprezentacji. W związku z tym zanotowano wiele meczy remisowych, choć swoje znaczenie miał też tutaj ograniczony czas gry wynikający z przyjętego systemu rozgrywek.

Maksymalna ilość pojedynków drużyn pozwoliła też na wyłonienie kolejnych miejsc bez zdarzających się w podziale na grupy rzutów karnych. Do samego końca rozgrywek trudno było przewidzieć kto będzie ich zwycięzcą. Okazało się ostatecznie, że mistrzostwo gminy zdobył zespół z Jamielnika przed dziewczętami z Radomna i Tylic. Drużyny te otrzymały puchary ufundowane przez gminę Nowe Miasto Lubawskie. Wszystkie reprezentacje uhonorowano dyplomami. Piłkarki z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku będą reprezentowały gminę w turnieju powiatowym.

Grażyna Zagórska, gminny organizator sportu


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages