Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Spotkanie z policjantką i czytanie lektur w Jamielniku

2015-12-20 10:42:03 (ost. akt: 2015-12-20 10:51:28)
Gimnazjaliści z Jamielnika słuchali czytanych im lektur

Gimnazjaliści z Jamielnika słuchali czytanych im lektur

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W ramach rządowego programu ,,Bezpieczna+” gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Jamielniku wysłuchali prelekcji policjantki dotyczącej bezpieczeństwa w sieci. Zorganizowano też akcję czytania lektur oraz słuchania tekstów literackich.

* Dnia 14.12.2015 r. w ramach Rządowego programu ,,Bezpieczna+” uczniowie jamielnickiego gimnazjum spotkali się z przedstawicielką Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim, biorąc udział w szkoleniu na temat bezpieczeństwa w sieci i cyberprzemocy. Celem szkolenia było uświadomienie gimnazjalistom zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania z zasobów internetowych i technologii informacyjnej oraz wskazanie sposobów radzenia sobie z nimi, przekazanie i utrwalenie zasad bezpiecznego korzystania z sieci Internet, omówienie społecznych aspektów zagrożeń i uzależnień korzystania z Sieci. Dzięki udziałowi w szkoleniu wzrosła także świadomość uczniów w zakresie ograniczeń prawnych wynikających z korzystania z komputera i Internetu.

* W grudniu 2015 r. w ramach realizacji Rządowego programu ,,Bezpieczna+” zorganizowano dla uczniów jamielnickiego gimnazjum akcję czytania lektur oraz słuchania tekstów literackich z wykorzystaniem audiobuków. Celem owego przedsięwzięcia był wzrost motywacji czytelniczych gimnazjalistów poprzez rozwijanie umiejętności zaangażowania się w czytaną treść: wyobrażenie przedstawionego świata, identyfikację z postaciami literackimi, odczuwanie empatii wobec nich, podjęcie gry zaprojektowanej przez autora tekstu, a także zainteresowanie czytanym dziełem i jego tematyką.

Realizacji powyższych zamierzeń służyło m.in. udostępnienie uczniom kolekcji nagrań lektur szkolnych zakupionej z funduszy programu ,,Bezpieczna+”. Motywacje czytelnicze odczuwane przez uczniów biorących udział w akcji z pewnością pozytywnie wpłyną na ich aktywność czytelniczą i osiągnięcia w nauce. Okazuje się , że zarówno z czytania książek jak i słuchania audiobuków płyną wymierne korzyści , gdyż zarówno jedna jak i druga forma pozwala uczniom zaznajomić się z opowiadaną historią.

Beata Hajduk ZS Jamielnik


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie 


 

 

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages