środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Pisali testy i jeździli na rowerze

2016-03-20 11:31:49 (ost. akt: 2016-03-20 11:33:44)
Uczniowie z Bratiana byli najlepsi i pojadą na turniej powiatowy

Uczniowie z Bratiana byli najlepsi i pojadą na turniej powiatowy

Autor zdjęcia: Fot. Nadesłane

18 marca 2016 roku w Społecznej Szkole Podstawowej w Tylicach odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjów.

Do rywalizacji stanęły czteroosobowe drużyny z pięciu szkół nowomiejskiej gminy: Bratiana, Gwiździn, Radomna, Skarlina i Tylic. W turnieju wzięły też udział trzyosobowe reprezentacje naszych gimnazjów z Bratiana i Jamielnika. W drużynach szkół podstawowych dwa miejsca zarezerwowane były dla dziewcząt i dwa dla chłopców. Uczestników tych szczególnych zawodów powitały: Anna Lenckowska kierująca referatem oświaty w Urzędzie Gminy w Mszanowie i Ewa Wodara kierująca tylicką szkołą.

Turniejowe zmagania podzielono na trzy części. Pierwsze dwie polegały na rozwiązywaniu zadań testowych. Część z nich dotyczyła przepisów ruchu drogowego, część zaś zawierała różne sytuacje na skrzyżowaniach dróg. Wiele emocji wiązało się z pokonywaniem rowerowego toru przeszkód. To typowo sprawnościowa konkurencja, która wymaga opanowania i precyzji. Po zakończeniu wszystkich etapów rywalizacji uzyskano wyniki klasyfikacji indywidualnej i drużynowej obu typów szkół.

Wśród podstawówek najlepsi okazali się uczniowie z Bratiana. Tuż za nimi znaleźli się rowerzyści ze szkoły w Gwiździnach. Trzecie miejsce na podium zajęła drużyna z Radomna. W rywalizacji gimnazjów uczniowie z Bratiana wyprzedzili swoich kolegów z Jamielnika. Najlepsze drużyny otrzymały z rąk dyrektor Ewy Wodary trofea ufundowane przez Gminę Nowe Miasto Lubawskie. W klasyfikacji indywidualnej statuetki rowerzysty otrzymali: Mateusz Nawrocki ze Szkoły Podstawowej w Bratianie i Dawid Koprowski z tamtejszego gimnazjum. Obie bratiańskie drużyny będą reprezentowały naszą gminę w powiatowym etapie tego ogólnopolskiego turnieju.

Grażyna Zagórska, gminny organizator sportu
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages