Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Start reprezentacji Gminy Nowe Miasto w Wojewódzkich Halowych Igrzyskach Samorządowych

2016-04-08 16:32:37 (ost. akt: 2016-04-08 16:39:21)
Ekipa nowomiejskiej gminy w Olecku

Ekipa nowomiejskiej gminy w Olecku

Autor zdjęcia: Fot. Nadesłane

Jeszcze nie opadły sportowe emocje związane z Halowymi Igrzyskami w gminie Nowe Miasto Lubawskie, a już zaczęło się kompletowanie reprezentacji gminy na Wojewódzkie Halowe Igrzyska Samorządowe o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

W minioną sobotę nasi reprezentanci na czele z wójtem Tomaszem Waruszewskim stanęli do rywalizacji z innymi gminami w dalekim Olecku. Ekipa gminnych sportowców spisała się bardzo dobrze wobec coraz wyżej stawianej poprzeczki przez rywali. W stawce 12 gmin naszego województwa obecnych na igrzyskach, zespół z nowomiejskiej gminy zajął IV miejsce. Lokata tuż za podium zawsze budzi u startujących pewien niedosyt, ale poza dobrym miejscem cieszy też duża liczba czołowych lokat poszczególnych zawodników z naszej drużyny. Gminni sportowcy przywieźli z Olecka trofea: puchar Marszałka Województwa, wiele medali i nagród rzeczowych.

W tegorocznych igrzyskach organizatorzy wprowadzili nowe konkurencje. Były to: squash, wspinaczka na ściance i pływanie. Nasi reprezentanci dobrze poradzili sobie z nowymi wyzwaniami. Bardzo dobre miejsca w wojewódzkich igrzyskach gmina osiąga od lat. Z pewnością dużą rolę odgrywa tu też doświadczenie, ponieważ każdego roku zawodnicy stają najpierw do eliminacji gminnych, a potem walczą o mistrzostwo województwa. Wśród reprezentantów jest wiele osób, które od lat związane są z corocznymi startami i dokładają swoją cegiełkę do gminnych sukcesów sportowych na wojewódzkim szczeblu.

Mocna i solidna ekipa to też dla gminy Nowe Miasto Lubawskie ważny sukces organizacyjny i znaczący element integrujący. Widać to było na twarzach osób tworzących gminny zespół, kiedy w nowych strojach reprezentacyjnych uroczyście wchodzili na halę podczas inauguracji igrzysk. Po zakończonej imprezie sportowcy w drodze powrotnej już mobilizowali się do przyszłorocznego startu, aby powiększyć dołożyć do gminnego dorobku kolejny dobry wynik sportowy.

Dziękujemy wszystkim startującym za sportowy wysiłek i godne reprezentowanie gminy. Koordynatorem reprezentacji i wyjazdu na igrzyska była Grażyna Zagórska.

Najlepsze wyniki uzyskane w Olecku przez reprezentantów gminy Nowe Miasto Lubawskie

- Alicja Dąbrowska z Nowego Miasta Lubawskiego – I miejsce w pływaniu
- Grażyna Zagórska – pracownik Urzędu Gminy Nowe Miasto Lubawskie z Pacółtowa – I miejsce w trójboju
- Tomasz Skrzypczak z Nawry – I miejsce w ściance wspinaczkowej
- Jacek Soboczyński z Bratiana – II miejsce w ściance wspinaczkowej
- Ireneusz Dąbrowski – sołtys z Gwiździn – II miejsce w trójboju
- Zbigniew Wiśniewski z Nawry – przewodniczący Rady Gminy – II miejsce w trójboju
- Maciej Dąbrowski – pracownik Urzędu Gminy Nowe Miasto Lubawskie – II miejsce w trójboju
- Feliks Stachowicz z Nawry – II miejsce w szachach

Grażyna Zagórska,gminny organizator sportu


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages