Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Wicemistrzynie województwa są z Tylic!

2016-04-21 15:31:59 (ost. akt: 2016-04-21 14:46:09)
Dziewczynki z Tylic z kategorii U-10

Dziewczynki z Tylic z kategorii U-10

Autor zdjęcia: Arch. J. Roszkowskiego

"Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" to jeden z największych turniejów piłki nożnej w Europie. Dziewczęta ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Tylicach mogą pochwalić się wywalczeniem w nim wicemistrzostwa!

Na stadionie miejskim w Iławie odbył się wojewódzki finał turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Powiat nowomiejski w kategorii U-8 (rocznik 2008-2009) i U-10 dziewcząt (rocznik 2006-2007) reprezentowały zawodniczki ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Tylicach.

— Kategoria U-10 dziewcząt była dla nas priorytetem, ponieważ rok temu głownie z tymi zawodniczkami osiągnęliśmy swój największy sukces, jakim było v-ce mistrzostwo województwa w kategorii U-8. Chcieliśmy iść za ciosem i spróbować swoich sił w kategorii U-10... — relacjonuje Jarosław Roszkowski, trener i opiekun dziewcząt.

W grupie „K” drużyna trafiła m.in. na SP Korsze i UKS Mały Jeziorak Iława. W pierwszym meczu z SP Korsze, po bardzo dobrej grze, nasza ekipa wygrała 10:0 (7x Wiktoria Lendzion, 2x Agnieszka Wysocka, 1x Weronika Malawko). W drugim zaś meczu pokonała gospodarzy finału Jeziorak Iława 4:1 (2x Weronika Malawko, 1x Wiktoria Lendzion, 1x Agnieszka Wysocka).

— W ćwierćfinale zagraliśmy z drużyną SP Kozłowo i wynik 5:0 (3x Wiktoria Lendzion, 1x Natalia Urbańska, 1x Weronika Malawko) potwierdził to, jaki cel chcemy osiągnąć. Mecz półfinałowy był bardzo trudny ponieważ drużyna, z którą się zmierzyliśmy (LUKS Bobry Kocioł Duży), była bardzo dobrze przygotowana. Po upływie regulaminowego czasu gry był remis 0:0 i rzuty karne miały wyłonić tegorocznego finalistę. Po dwóch strzelonych karnych: Wiktorii Lendzion i Weroniki Malawko wygraliśmy serię rzutów karnych 2:0 — opisuje trener.

W finale wojewódzkim kategorii U-10 dziewczęta zagrały z drużyną SP Biskupiec, z którą po dobrym meczu reprezentantki Tylic przegrały 4:0.

— Moje zawodniczki obiecują, że za rok przyjadą tu po zwycięstwo w tej kategorii. Warto pochwalić Wiktorię Lendzion z SSP Tylice, która została królem strzelców finału wojewódzkiego, zdobyła 11 bramek. Wiktoria powtórzyła swój sukces, bo dokładnie rok temu w kategorii U-8 również była królem strzelców — mówi dumny opiekun dziewcząt.

Skład SSP Tylice U-10 dziewczęta:
Klaudia Kucińska, Agnieszka Wysocka, Weronika Malawko, Wiktoria Lendzion, Agata Osmańska, Natalia Urbańska, Amelia Nadolska, Dominka Lange.

-----
Dziewczynki U-8 w drodze losowania trafiły do grupy „L” i zagrały z takimi drużynami. jak SP 4 Ostróda i SP19 Elbląg. W pierwszym meczu zagrały z mieszkankami Ostródy i przegrały 5:0, natomiast w drugim meczu rywalizacja z drużyną z Elbląga była bardzo wyrównana i dopiero w ostatniej minucie meczu zawodniczki z Tylic straciły bramkę i przegrały to spotkanie 1:0.

— W klasyfikacji końcowej wojewódzkiego finału „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” SSP Tylice U-8 dziewczęta zajęły piąte miejsce w turnieju. Pomimo dwóch porażek ich bilans bramek był dużo lepszy od innych drużyn z tej kategorii — zdradza Jarosław Rodzkowski.

Skład SSP Tylice U-8 dziewczęta:
Olga Gruźlewska, Marta Karbowska, Aleksandra Gosik, Daria Golder, Wiktoria Barbarska, , Maria Makowska, Amelia Kruszczyńska, Nicol Jaskulska.

Dziewczynki z Tylic z kategorii U-8

SSP Tylice / kajoo
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Obserwator #1980219 | 83.6.*.* 22 kwi 2016 12:26

    Serdecznie gratulujemy ! Szkoła społeczna a sport na najwyższym poziomie ! Brawo

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages