Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Lekkoatletyczne zmagania uczniów

2016-04-27 17:20:30 (ost. akt: 2016-04-27 17:23:35)
Na pamiątkowej fotografii

Na pamiątkowej fotografii

Autor zdjęcia: Fot. Nadesłane

Na obiektach sportowych Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku odbył się Gminny Trójbój Lekkoatletyczny dla dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych z terenu gminy Nowe Miasto Lubawskie.

Do sportowych zmagań stanęły drużyny z pięciu miejscowości: Bratiana, Gwiździn, Jamielnika, Radomna i Skarlina. Każda deużyna liczyła sześć dziewcząt i tyle samo chłopcow. Do punktacji drużynowej, decydującej o końcowych miejscach, brano pięć najlepszych wyników. Młodzi lekkoatleci rywalizowali w biegu na 60 m i rzucie piłeczką palantową. Mogli następnie wybrać między skokiem wzwyż i skokiem w dal. Zawody kończył bieg długi. Dla dziewcząt było to 600 m, a dla chłopców 1000 m. Cztery konkurencje lekkoatletyczne jednego dnia to duży wysiłek dla uczniów podstawówki.

Rywalizacja na bieżni, skoczni i rzutni była emocjonująca. Dotyczy to tak dziewcząt, jak i chłopców. Wszystkie uzyskane wyniki zamienione zostały na dorobek punktowy zgodnie z tabelami lekkoatletycznymi. Po kilkugodzinnej sportowej walce wśród dziewcząt zatryumfowały zawodniczki z Radomna, wyprzedzając swoje koleżanki z Jamielnika i Skarlina. Rywalizację wśród chłopców wygrała drużyna ze Skarlina. Za nią znaleźli się lekkoatleci z Jamielnika, wyprzedzający ekipę z Bratiana. W nagrodę pierwsze trzy drużyny uhonorowano medalami odpowiedniego koloru. Wszystkie zaś otrzymały pamiątkowe dyplomy. Zwycięskie drużyny mają prawo startu w zawodach wyższej rangi jako reprezentanci gminy.

Grażyna Zagórska, gminny organizator sportu


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages