Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Powiatowy Happening Ekologiczny w Jamielniku

2016-05-07 11:02:36 (ost. akt: 2016-05-07 12:01:37)
Uczestnicy, goście i organizatorzy spotkania w szkole w Jamielniku

Uczestnicy, goście i organizatorzy spotkania w szkole w Jamielniku

Autor zdjęcia: Archiwum ZS

Dnia 28 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku gościliśmy koleżanki i kolegów z całego powiatu nowomiejskiego na XIII Powiatowym Happeningu Ekologicznym „Bioróżnorodność wokół nas”.

W tym roku przyjechali do nas uczniowie z: Krotoszyn, Nowego Grodziczna, Tylic, Bratiana i Zajączkowa. Wszyscy uczestnicy spotkania byli przebrani za jakiś element przyrody. Każda z grup prezentowała swoje ekologiczne hasło. Wspólnie śpiewaliśmy piosenkę o ochronie planety Ziemi. Jak zwykle przyświecała nam idea ochrony środowiska. W myśl hasła „Żeby coś chronić, najpierw trzeba to poznać”, poznawaliśmy bioróżnorodność lasu. Mieliśmy nie lada pomocników. Przyjechali do na goście z Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich pani Alina Rodziewicz oraz jej stażyści. Na spotkaniu młodzi ekolodzy w ciekawy sposób uczyli się rozpoznawać drzewa w lesie. Dowiedzieli się, jak zbudowane są budki lęgowe i dla kogo są one przeznaczone. Podziwiali rogi, czaszki i poroża różnych zwierząt. Bawili się w tropienie zwierzyny leśnej po jej śladach odbitych na ziemi i pozostawionych na drzewach. Maluchy budowały łańcuchy pokarmowe, by zrozumieć, jak ważne są wszystkie organizmy tworzące bioróżnorodność w lesie. Nie zapomnieliśmy o segregacji śmieci i wyjaśnieniu zasad oraz celowości recyklingu. Zasadziliśmy też drzewo, które już tradycyjnie upamiętnia nasze happeningi.

Po ciężkiej pracy wszyscy posililiśmy się kiełbaskami z ogniska i ekologiczną sałatką. Ognisko przygotowali nam strażacy z OSP w Jamielniku. Zorganizowaniem posiłku zajęli się nasi nieocenieni rodzice. Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymali drzewka, zestawy demonstracyjne dla szkół oraz smycze i pamiątkowe foldery. Współorganizatorami i sponsorami happeningu byli: Wójt Gminy Nowe Miasto Lub., Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lub. oraz Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich. Swoją obecnością zaszczycili nas: p. Tomasz Waruszewski, p. Krzysztof Puwalski, p. Barbara Grzywacz i p. Dominika Witkowska.

Serdecznie dziękujemy za pomoc wszystkim osobom zaangażowanym w to ekologiczne przedsięwzięcie!
Nauczycielki przygotowujące spotkanie: Mirosława Granica, Katarzyana Przeradzka, Iwona Wasilów, Sylwia Szulowska i Hanna Hejka – Piotrowska.

Mirosława Granica - ZS Jamielnik


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages