Czwartek, 20 września 2018. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Mobilne stoiska ekologiczne w szkole w Jamielniku

2016-05-17 15:02:09 (ost. akt: 2016-05-17 15:05:50)
Uczniowie przy jednym ze stanowisk

Uczniowie przy jednym ze stanowisk

Autor zdjęcia: ZS Jamielnik

12 maja 2016 roku to w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku dzień wypełniony intensywną edukacją ekologiczną, skierowaną do wszystkich uczniów.

Rankiem w szkole pojawili się członkowie Stowarzyszenia „Tilia” reprezentujący znaną toruńską Szkołę Leśną na Barbarce. W ramach projektu: „Masz wybór, segreguj, odzyskuj – ODPADY OPAKOWANIOWE” przygotowali oni prezentację Mobilnego stoiska ekologicznego. Jamielnicka placówka oświatowa znalazła się wśród 12 szkół z terenu trzech województw: warmińsko – mazurskiego, pomorskiego i kujawsko – pomorskiego, na terenie których stowarzyszenie realizuje projekt.

W skład mobilnego stoiska weszło pięć stanowisk, które oferowały zwiedzającym różne formy zadań ekologicznych. Po otwarciu z udziałem dyrektor Danuty Cyglickiej, poszczególne stanowiska rozpoczęły swoją działalność. Na sali gimnastycznej pojawiały się kolejne grupy uczniów według przygotowanego harmonogramu. Na początku wprowadzano je w tematykę ochrony środowiska i jej sposobów łącznie z gospodarką odpadami opakowaniowymi. Następnie dzieliły się one na zespoły zajmujące miejsca na pięciu stanowiskach, aby potem przechodzić do pozostałych.

W ten sposób w ciągu całego dnia do godziny 15.00 w edukacyjnej akcji wzięło udział 350 uczniów. Pod okiem prowadzących rozwiązywali oni krzyżówki ekologiczne, segregowali śmieci, brali udział w ekologicznych quizach.  Na zakończenie całego edukacyjnego przedsięwzięcia posadzono drzewko - jarzębinę. Niech rośnie zdrowo, a wraz z nim niech rośnie też poziom ekologicznej wiedzy u wszystkich członków szkolnej społeczności. Koordynatorem imprezy była nauczycielka Grażyna Zagórska. 

ZS Jamielnik


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages