Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Rodzinny festyn w Pacółtowie

2016-06-07 15:10:58 (ost. akt: 2016-06-07 15:16:38)
Podczas festynu w Pacółtowie atrakcji nie brakowało

Podczas festynu w Pacółtowie atrakcji nie brakowało

Autor zdjęcia: Organizatorzy

W sobotnie popołudnie mieszkańcy Pacółtowa spotkali się przy Świetlicy Wiejskiej na festynie zorganizowanym w ramach obchodów XVIII Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny pod hasłem: Rodzina – tu się wszystko zaczyna.

Lokalną imprezę zorganizowała Rada Sołecka przy wsparciu Urzędu Gminy Nowe Miasto Lubawskie i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszanowie. Festyn otworzyła uroczyście sołtys Melania Sarnowska- Dembek, dziękując za organizacyjną współpracę i zapraszając do wspólnego rodzinnego świętowania.

Goście festynu podziwiali najpierw występ artystów z miejscowej Grupy Cyrkowej „Piccolo” prowadzonej przez Grażynę Zagórską. Pozostały sobotni czas przybyli na festyn mieszkańcy spędzili na rodzinnych zabawach i biesiadowaniu. Jedną z atrakcji kulinarnych były starannie pieczone kiełbaski. Aż dziewięć festynowych rodzin rywalizowało rekreacyjnie w różnych konkurencjach. Tryumfowała w tych potyczkach rodzina Krzemieniewskich. Wiele emocji dostarczyło też przeciąganie liny z udziałem pięciu drużyn. W tej konkurencji wygrała drużyna o nazwie: „Kukułka”.

Tradycyjną atrakcją pacółtowskiego festynu są konie radnego Józefa Karwowskiego. Wielu było chętnych do przejażdżki w siodle, a także zaprzężoną bryczką. Dzieci wspaniale bawiły się podczas przeprowadzanych zabaw i konkurencji sprawnościowych. Cieszyły się z pomalowanych artystycznie twarzy i z puszczania wielkich mydlanych baniek. Dowodem na prawdziwie rodzinną atmosferę festynu były odważne występy wokalne, a nawet recytacja wiersza ku czci Michała Kajki. Aktywnym uczestnikom festynu towarzyszyła wpadająca w ucho muzyka, która skutecznie zapraszała do tańca. Prowadzeniem festynu zajęli się Grażyna i Henryk Zagórscy.

Organizatorzy


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages