Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Skoki w workach, przeciąganie liny... słowem świetna zabawa

2016-06-08 12:38:25 (ost. akt: 2016-06-08 11:43:36)
Rodzinne konkurencje sportowe

Rodzinne konkurencje sportowe

Autor zdjęcia: Dorota Lipska

W Zespole Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie (gmina Nowe Miasto Lubawskie) zapanowała rodzinna i radosna atmosfera.

Mieszkańcy Bratiana (i pobliskich okolic) spotkali się na Pikniku Rodzinnym pod hasłem „Hej, hej! Rodzina jest OK!”. Otwarcia spotkania dokonali Tomasz Waruszewski, wójt gminy Nowe Miasto, Roman Sienkowski, sołtys Bratiana oraz Ewa Przybylska, dyrektor Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich życząc jednocześnie wszystkim wspaniałej zabawy!

Na gości czekało mnóstwo niespodzianek. Niecodzienną atrakcją był dmuchany plac zabaw, trampolina bungee, malowanie twarzy, czy wspólne zdjęcia i taniec z maskotką - Minionkiem. W trakcie imprezy można było bezpłatnie skorzystać z bogatego menu szkolnej kawiarenki. Amatorów ciasta, kawy, soku, smażonych kiełbasek było mnóstwo. Można było również zjeść watę cukrową oraz popcorn.

Oblężenie przeżył wóz strażacki. Można było z bliska obejrzeć, a nawet dotknąć sprzęt strażacki służący ratowaniu życia i mienia ludzi. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość wejścia do wozu oraz udział w pokazie „lania” wody z węża strażackiego.

Na scenie przez cały czas odbywały się pokazy talentów naszych dzieci: wokalne i taneczne. A mamy ich mnóstwo! Uczniowie zaprezentowali się wyśmienicie! Za swoje występy otrzymywali gromkie brawa.

Nie zabrakło również konkurencji rodzinnych. Były m.in. skoki w workach, sztafety z piłką lekarską, rzuty do celu. Wśród rodzin najlepsi okazali się państwo Orzechowscy, drugie miejsce zajęła „Rodzina Szkolna”, zaś trzecie zdobyli państwo Kłosowscy!

Gwoździem programu, który wzbudził wiele emocji, okazało się rodzinne przeciąganie liny. W tej konkurencji niepokonani okazali się państwo Suszyńscy. Wielkie brawa!!! Jednak nie wygrana liczyła się tu najbardziej. Najważniejsza była dobra zabawa, uśmiechy, a przede wszystkim wspólnie i miło spędzony czas.

Spotkanie miało na celu promowanie wartości rodzinnych, aktywizację i integrację środowiska lokalnego. Pomimo „niepewnej” pogody, która próbowała nas co jakiś czas straszyć deszczem, liczne atrakcje i miła atmosfera sprawiły, iż wszyscy uczestnicy pikniku świetnie się bawili.

Piknik został zorganizowany w ramach obchodów XVIII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Organizatorami byli: Rada Sołecka, Radni Gminy Nowe Miasto, OSP Bratian, Rada Rodziców, Centrum Animacji, Gminne Centrum Kultury, Ośrodek Pomocy Społecznej i Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tego rodzinnego popołudnia!

ZS im. R. Działyńskich / kajoo

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages