środa, 22 stycznia 2020. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Pierwszy strażacki dzień dziecka w OSP Bratian

2016-06-13 11:52:15 (ost. akt: 2016-06-13 12:19:45)
Strażackie konkurencje

Strażackie konkurencje

Autor zdjęcia: Nadesłane

Strażacy z Bratania (gmina Nowe Miasto Lubawskie) zorganizowali dla wszystkich milusińskich Dzień Dziecka.

Ku miłemu zaskoczeniu organizatorów na imprezę przybyła prawie setka dzieci. Przez 3 godziny strażacy zapewnili dzieciom wiele atrakcji.

Większość uczestników po raz pierwszy miała okazję zasiąść w wozie bojowym, założyć hełm, czy też ubranie bojowe i symulować działania gaśnicze podając wodę z prądownicy. Później druhowie zorganizowali różne konkurencje sportowo-rozrywkowe. Dzieci bawiły się m.in. w przelewanie wody przy pomocy podziurawionych jak sito hełmów, odbyły się też wyścigi rodzinne na nartach dwuosobowych (dorosły-dziecko).

Śmiechu było co niemiara jak widać na załączonych zdjęciach. Ponadto zorganizowano tor przeszkód oraz napełnianie na czas zbiorników przy użyciu hydronetek wodnych. Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów napoje, masę słodyczy, lody oraz tradycyjną kiełbaskę z grilla.

Każde dziecko otrzymało także okolicznościową przypinkę sporządzoną specjalnie na tę okazję. Zadbano również o rodziców i dziadków. Każdy mógł bezpłatnie skorzystać z kawiarenki wypijając filiżankę kawy i skosztować przygotowanych przez druhny wypieków.

Na zakończenie uruchomiono kurtynę wodną, co szczególnie ucieszyło przybyłe na spotkanie dzieci. Impreza tak spodobała się dzieciom, że kilku z nich wyraziło chęć wstąpienia do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a wielu dopytywało, czy w przyszłym roku znów spotkamy się w remizie strażackiej na kolejnych obchodach dnia dziecka.

Komendant Janusz Łupaczewski


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages