Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Woda w wodociągu w Nawrze wróciła do normy

2016-08-04 11:40:07 (ost. akt: 2017-07-28 10:18:42)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Kilka dni temu na naszej stronie internetowej informowaliśmy o komunikacie, wydanym przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym Mieście Lubawskim, że woda w wodociągu publicznym Nawra, zaopatrującym w wodę Nawrę oraz wybudowaniu w Bratianie w rejonie ulicy Długiej jest zanieczyszczona mikrobiologicznie. Dzisiaj poinformowano, że wodę już można bez przeszkód pić.

Przypomnijmy, że były to bakterie grupy coli. Woda w takim przypadku była nieprzydatna do picia przez ludzi i można jej było używać tylko do celów sanitarnych — do mycia naczyń, kąpieli, spłukiwania toalet, mycia warzyw i owoców.

Z dniem 29 lipca Zakład Usług Komunalnych w Mszanowie wprowadził dezynfekcję wody podchlorynem sodu oraz płukanie sieci wodociągowej, a ZUK miał realizować dostawy wody z zastępczego źródła — czyli zorganizować jej dowożenie.

W minioną środę, Ewa Pielak, szefowa nowomiejskiego sanepidu poinformowała, że w poniedziałek pobrano cztery próbki wody. W trzech nie było bakterii, jednak jedna z nich, pobrana z ujęcia w Prangowni, wykazywała śladowe ilości zanieczyszczeń bakterią.

Dzisiaj, w czwartek 4 sierpnia, w wydanym komunikacie obwieszczono, że woda z wodociągu publicznego w Nawrze jest przydatna do spożycia. Nie stwierdzono obecności bakterii coli. ul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages