Wtorek, 18 września 2018. Imieniny Ireny, Irminy, Stanisława

II Bieg Pacółtowski za nami

2016-10-06 10:00:00 (ost. akt: 2016-10-05 18:35:32)
Uczestnicy i organizatorzy biegu na pamiątkowej fotografii

Uczestnicy i organizatorzy biegu na pamiątkowej fotografii

Autor zdjęcia: Organizatorzy

W niedzielne popołudnie malowniczym szlakiem pacółtowskich wzgórz podążyli uczestnicy II Biegu Pacółtowskiego.

Organizatorami imprezy byli: Gminne Zrzeszenie LZS Nowe Miasto Lubawskie, UKS „Sprint” w Pacółtowie i Rada Sołecka wsi Pacółtowo. Sportowców powitała pani sołtys Melania Sarnowska – Dembek, otwierając lekkoatletyczną imprezę. Łącznie na starcie biegu stanęło równo 90 zawodników z różnych miejscowości.

Po wspólnej rozgrzewce prowadzonej przez Grażynę Zagórską pokonali oni trasy o długości 2 km i 4 km. Na mecie klasyfikowani byli w dwóch kategoriach kobiet i mężczyzn: szkoła podstawowa i młodsi oraz gimnazjum i starsi. W młodszej grupie dziewcząt zwyciężyły trzy Klaudie: Jakielska z Pacółtowa przed Kucińską z Tylic i Kendziorską ze Skarlina. W młodszej grupie chłopców pierwszy na mecie pojawił się Paweł Lenckowski z Tylic przed Szymonem Lewandowskim z Nowego Miasta Lub. i Miłoszem Bednarczykiem z Gwiździn. Na dłuższym dystansie wśród kobiet tryumfowała Joanna Żuchowska z Płonnego. Za nią przybiegły kolejno: Amelia Kucińska z Tylic i Wiktoria Samsel z Gwiździn. W rywalizacji mężczyzn zwycięzcą został Paweł Moskal z Kurzętnika przed Jarosławem Laskowskim z Małych Bałówek i Pawłem Dereszewskim z Mroczna.

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i medale z rąk członka Rady Gminy z Pacółtowa Józefa Karwowskiego. Uhonorowano też najmłodszą uczestniczkę biegu – czteroletnią Julię Samsel z Gwiździn i najstarszego uczestnika – mającego 72 lata Jerzego Szymańskiego z Kurzętnika. Wszyscy uczestnicy II edycji biegu otrzymali nagrody rzeczowe, za które organizatorzy dziękują sponsorom.

II Biegowi Pacółtowskiemu towarzyszyła zbiórka pieniędzy przeznaczonych na wsparcie dla Sebastiana - ucznia Gimnazjum w Jamielniku, który walczy z ciężką chorobą. Dzięki ofiarności sportowców zebrano 773 zł. Dziękujemy! Nad sprawnym przebiegiem lekkoatletycznych zmagań czuwali Grażyna i Henryk Zagórscy.
Organizatorzy


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages