Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Spotkanie z kickboxerami w szkole w Jamielniku

2016-10-06 16:32:37 (ost. akt: 2016-10-06 16:34:51)
Zawodnicy Zamku pokazali swoje umiejętności

Zawodnicy Zamku pokazali swoje umiejętności

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku odbyło się spotkanie szkolnej społeczności z zawodnikami sekcji kickboxingu KS Zamek Expom Kurzętnik.

Sportowcy przybyli na zaproszenie UKS „Żak” działającego przy miejscowej szkole w ramach realizacji ministerialnego Programu „Klub” finansowanego ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Goście przybliżyli uczestnikom spotkania dyscyplinę, którą uprawiają, opowiedzieli o treningach i startach w zawodach. Pytani o swoje osiągnięcia sportowe, wymienili wiele sukcesów i zachęcali przy tej okazji młodzież do zainteresowania się ich dyscypliną. Uczniowie z niecierpliwością czekali na pokaz kickboxingu w wykonaniu gości spotkania. Zawodnicy zademonstrowali szereg technik, które zrobiły duże wrażenie na widzach. Szczególne emocje towarzyszyły fragmentowi pokazowej walki z udziałem ucznia Gimnazjum w Jamielniku – Pawła Kendziorskiego. Trenuje on od dwóch lat i w opinii kolegów osiągnął przez ten czas bardzo wysoki poziom sportowy, czego dowodem są liczne sukcesy zawodnicze , między innymi tytuł Mistrza Polski.

Nauczyciele wychowania fizycznego realizujący w szkole Program „Klub” prowadzą przede wszystkim regularne zajęcia dla uczniów z zakresu piłki nożnej i tenisa stołowego. Dążą jednak do otwartości uczniów na różne formy ruchu i aktywności sportowej. Spotkanie z kickboxerami miało między innymi taki właśnie cel, aby pokazać, jak jeszcze inaczej można realizować się w sporcie.
— Wiedząc, że przykłady pociągają, liczymy na pozytywny odzew uczestników spotkania – mówi Grażyna Zagórska – koordynator realizowanego programu.

Organizatorzy


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages